ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ միացել է ՀՀ Լիզինգատուների Ասոցիացիային
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, կարևորելով լիզինգ ֆինանսական գործիքի արագ տեմպերով զարգացումը, ստորագրել է ՀՀ Լիզինգատուների Ասոցիացիային անդամակցելու մասին պայմանագիր:
<<Մեր համագործակցությունը կարևոր է ոլորտում իրազեկման բարձրացման և լիզինգի զարգացման համատեքստում: Բանկը մեծ ջանքեր է գործադրում ժամանակակից գործիքների, նորարար պրոդուկտների ներդրման և հանրության մեջ դրանց վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման ուղղությամբ: Կարևոր է նաև դաշտի օրենսդրական բարելավման աշխատանքներին անմիջական մասնակցություն ունենալու հնարավորությունը>>, - նշել է <<ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ>> ՓԲԸ Վարչության նախագահ Գևորգ Թառումյանը:
Անդամակցության նպատակն է ստեղծել առավել բարենպաստ գործունեության միջավայր լիզինգային գործարքի տարբեր փուլերում ներգրավված բոլոր կողմերի համար, միասնական ձևակերպել խնդիրները և դրանց լուծման եղանակները, ստանալ ոլորտային միասնական լուծումներ՝ ճյուղային բարեփոխումների և ոլորտի կատարելագործման արդյունքի ակնկալիքով:
ՀՀ Լիզինգատուների Ասոցիացիայի նախագահ Արսեն Բազիկյանը վստահություն է հայտնել, որ լիզինգի շուկայի նոր մասնակիցը, հանդիսանալով իրական տնտեսություն սպասարկող բանկ և ունենալով լիզինգի պոտենցիալ հաճախորդների մեծ բազա, մեծ հնարավորություն ունի եղած գործիքակազմին զուգահեռ ներդնել նաև լիզինգը՝ որպես բանկային շուկայում մրցակցային գործիք:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ և ՀՀ Լիզինգատուների Ասոցիացիայի համագործակցությունն, անկասկած, նպաստելու է լիզինգային ոլորտի խնդիրների բացահայտմանը, ինչպես նաև համատեղ ուժերով նոր օրենսդրական նախաձեռնությունների և փոփոխությունների իրականացմանը:

АРМБИЗНЕСБАНК вступил в Лизинговую Ассоциацию РА
АРМБИЗНЕСБАНК, подчеркивая бурное развитие лизингового финансового инструмента, подписал договор о членстве в Лизинговой Ассоциации РА.
«Наше сотрудничество важно в контексте повышения осведомленности в сфере и развития лизинга. Банк прилагает большие усилия для внедрения современных инструментов, инновационных продуктов и повышения осведомленности о них населения. Важна также возможность непосредственно участвовать в работах по совершенствованию законодательства в сфере, - отметил председатель правления ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» Геворг Тарумян.
Целью членства является создание более благоприятной среды деятельности для всех сторон, участвующих на различных этапах лизинговой сделки, совместное формулирование проблем и методов их решения, получение единых решений в отрасли, в преддверии результат отраслевых реформ и совершенствования отрасли.
Президент Лизинговой Ассоциации РА Арсен Базикян выразил уверенность, что новый участник лизингового рынка, являющийся банком, обслуживающим реальный сектор экономики и имеющим большую базу потенциальных лизинговых клиентов, имеет прекрасную возможность внедрить лизинг как конкурентный инструмент на банковском рынке наряду с существующими инструментами.
Сотрудничество АРМБИЗНЕСБАНКА и Ассоциации лизингодателей РА, несомненно, будет способствовать выявлению проблем в лизинговой сфере, а также реализации новых законодательных инициатив и изменений совместными усилиями.