Ուրախությամբ հայտնում ենք, որ  վերջերս ԱՄԻՕ ԲԱՆԿԻ տարբեր ստորաբաժանումների աշխատակիցները թեստ-ստուգման միջոցով ամփոփեցին «Լիզինգ» ֆինանսական գործիքի վերաբերյալ դասընթացի շրջանակում ձեռքբերված գիտելիքները՝ հաջողությամբ հաղթահարելով Բանկում լիզինգի ներդրման հերթական փուլը:
13 մոդուլներից բաղկացած վերապատրաստման դասընթացների շարքն անցկացվել է «Արմենիան Լիզինգ Քամփնի» ՈւՎԿ ՓԲԸ ընկերության տնօրեն, տնտեսագիտության թեկնածու Արսեն Բազիկյանի կողմից, ով ԱՄԻՕ թիմին ներկայացրել է միջազգային շուկայում մեծ պահանջարկ ունեցող  ֆինանսական գործիքի` լիզինգի բովանդակությունը, լիզինգային գործարքի փուլերը, կողմերը, շահառուները, ինչպես նաև վերջին օրենսդրական փոփոխություններն ու գործընթացի այլ կարևոր առանձնահատկությունները:
Հիշեցնենք նաև, որ ԱՄԻՕ ԲԱՆԿԸ, կարևորելով լիզինգային շուկայի արագ զարգացման տեմպերը  և լիզինգային գործարքների իրականցման համար առավել բարենպաստ գործունեության միջավայրը, անդամակցել է ՀՀ Լիզինգատուների Ասոցիացիային:

Недавно сотрудники разных подразделений АМИО БАНКА обобщили полученные знания в рамках курса по финансовому инструменту «Лизинг», с тестовым методом преодолев очередной этап внедрения лизинга в Банке.
Директор ЗАО “Армянской лизинговой компании”, кандидат экономических наук Арсен Базикян провел серию обучающих курсов, состоящую из 13 модулей и ознакомил команду АМИО с финансовым инструментом, пользующиймся большим спросом на международном рынке, а также с содержанием лизинга, этапами лизинговой сделки, сторонами, бенефициарами и с последними законодательными изменениями и другими значимыми особенностями процесса.
Считаем актуальным напомнить/отметить, что АМИО БАНК, подчеркивая стремительное развитие лизингового рынка и наиболее благоприятную операционную среду для осуществления лизинговых операций, вступил в Ассоциацию лизингодателей Армении.