ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, շարունակելով համալրել մասնաճյուղերի թիվը, բացում է նոր մասնաճյուղ, այս անգամ Երևանում… Հոկտեմբերի 17-ին ք. Երևան, Կոմիտասի պողոտա 61 շենք հասցեում «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը և Արաբկիր վարչական շրջանի ղեկավար Հրայր Անտոնյանը, բարձրաստիճան հյուրերի ներկայությամբ կարմիր ժապավենը կտրելով, ազդարարեցին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ «ԿՈՄԻՏԱՍ» մասնաճյուղի հանդիսավոր բացումը, որը շարունակվեց հայ առաքելական եկեղեցու հոգևոր հովվի ավանդական օրհնության կարգով, մասնաճյուղի տարածքում նպատակային շրջայցով, տարբեր քննարկումներով և հյուրասիրությամբ:
«ԿՈՄԻՏԱՍ» մասնաճյուղը շուրջ 40 մասնաճյուղ ունեցող ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ 15-րդ մասնաճյուղն է, որը գործում է մայրաքաղաքում:
Նորաբաց մասնաճյուղում տարբեր տնտեսավարող սուբյեկտների և ֆիզիկական անձանց համար ստեղծված են ապահով և բարձրակարգ սպասարկման բոլոր պայմանները, ինչպես նաև ներկայացված են ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ կողմից մատուցվող բոլոր ծառայությունները, այդ թվում՝ մատչելի վարկատեսակները, գրավիչ պայմաններով ժամկետային ավանդները, միջազգային արագ դրամական փոխանցումների համակարգերը և այլ ֆինանսական ծառայություններ:
«ԿՈՄԻՏԱՍ» մասնաճյուղի անձնակազմը հստակ սկզբունքով ձևավորվել է բանկային ոլորտում երկարամյա փորձ ունեցող հմուտ կադրերի հավաքագրման միջոցով, ովքեր պատրաստ են աշխատանքային գործընթացում յուրաքանչյուր հաճախորդի ցուցաբերել անհատական մոտեցում:
«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ ունի մեծ թվով հավատարիմ հաճախորդներ, որոնց մի մասը գտնվում են Արաբկիր վարչական շրջանում: Այդ կապակցությամբ Բանկը իր մասնաճյուղային ցանցի զարգացման և  հաճախորդների սպասարկման քաղաքականության շրջանակում որոշում կայացրեց ավելի մոտ գտնվել հավատարիմ հաճախորդներին: Բացի դա, այս տարածքում մրցակից բանկերի էական թիվը թույլ է տալիս մտածել, որ այստեղ նույնպես անհրաժեշտ է ամրապնդել Բանկի մրցակցային դիրքը՝ ներկայանալով մատչելի և բացառիկ բանկային ծառայություններով », - նշում է «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը:
Նշենք, որ որակի, մատչելիությանն և հուսալիության սկզբունքով ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ այս տարի, տարբեր աշխարհագրությամբ, բացել է նոր մասնաճյուղեր, որոնք հասցրել են արժանանալ հաճախորդների և գործընկերների վստահությանը:

АРМБИЗНЕСБАНК УКРЕПЛЯЕТ КОНКУРЕНТНЫЕ ПОЗИЦИИ
АРМБИЗНЕСБАНК, продолжая пополнение количества филиалов открывает новый филиал, на этот раз в Ереване... 17-го октября, в присутствии высокопоставленных гостей, Председатель правления ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Арсен Микаелян и глава административного района Арабкир Грайр Антонян перерезали красную ленту и объявили об официальном открытии филиала "КОМИТАС” ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК”, по адресу г. Ереван, ул. Комитаса, дом  61. Церемония продолжилась традиционным обрядом освещения, проведенным духовным пастырем Армянской Апостольской церкви, целевым туром по филиалу, разными дискуссиями и угощением.
“КОМИТАС” – это 15-ый филиал АРМБИЗНЕСБАНКА в нашей столице (общее число  филиалов достигает около 40).
В новом филиале созданы все условия для надежного и качественного обслуживания хозяйствующих субъектов и физических лиц, а также представлена вся линейка услуг АРМБИЗНЕСБАНКА, в том числе доступные кредитные продукты, срочные депозиты по привлекательным условиям, системы международных быстрых денежных переводов и другие финансовые услуги.
Персонал филиала “КОМИТАС” был сформирован по четкому принципу подбора квалифицированных кадров с многолетним опытом работы в банковской сфере, готовых продемонстрировать индивидуальный подход к каждому клиенту.
" АРМБИЗНЕСБАНК имеет достаточно  большое количество лояльных клиентов, часть которых находятся  в административном районе  Арабкир. В этой связи, в рамках политики развития  филиальной сети и обслуживания клиентов, Банком было принято решение быть ближе к лояльным клиентам. Кроме этого, значительное число конкурирующих банков  в этом районе  позволяет нам думать, что здесь также необходимо укрепить конкурентные позиции Банка, предлагая доступныe и эксклюзивные банковские услуги", отметил  Председатель правления ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Микаелян.
Хотелось бы отметить, что оставаясь приверженным принципу качества, доступности и надежности, в этом году АРМБИЗНЕСБАНК расширил географию своего присутствия, открывая новые филиалы, которые уже успели завоевать доверие клиентов и деловых партнеров.