«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ հայտարարում է 200 նոր POS տերմինալների  ձեռք բերման մրցույթ:
•        Հայաստանի Հանրապետությունում POS տերմինալների տեխնիկական աջակցության կայացած մեխանիզմներ և  փորձ:
•        ընդհանուր արժեքը` բոլոր հարկերը ներառված,
•        մատակարարման ժամկետը,
•        երաշխիքային սպասարկման պայմանների առաջարկ,
•        տեխնիկական աջակցության ապահովման պայմանները,
•        նշել այլ պայմաններ՝ Ընկերության հայեցողությամբ:
•        մրցույթին մասնակցության դիմում-հայտ
•        գնառաջարկ
•        կազմակերպության մասին տեղեկատվություն (կանոնադրություն, պետ.ռեգիստրի  գրանցման  վկայական, տարեկան հաշվետվություններ)
Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները կարող են մրցութային դիմում-հայտերի թղթային տարբերակը՝ պահանջվող փաստաթղթերի հետ միասին, փակ ծրարներով ներկայացնել «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ»  ՓԲԸ  Գլխամասային գրասենյակ՝ ՀՀ, ք. Երևան, Նալբանդյան 48 հասցեով, 2020 թվականի հունվարի  15-ից մինչև 2020 թվականի հունվարի 31-ը, յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, ժամը 09:15-ից 16:45-ը, իսկ միջազգային ընկերությունները կարող են ուղարկել info@armbusinessbank.am հասցեին:
Մրցույթի արդյունքների վերաբերյալ բոլոր մասնակիցները կտեղեկացվեն մինչև 2020 թվականի  փետրվարի 14-ը:
Տեղեկությունների համար կարող եք  զանգահարել  «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ»  ՓԲԸ  Մասնաճյուղային ցանցի զարգացման վարչություն (+37410) 59 20 20 (ներքին՝ 610) հեռախոսահամարով կամ Վճարման և քարտային հետգործառնությունների վարչություն (+37410) 59 20 20 (ներքին՝ 400) հեռախոսահամարով կամ գրել tigran.hayrapetyan@armbusinessbank.am և/կամ shahane.atayan@armbusinessbank.am էլեկտրոնային հասցեներին:
•        POS տերմինալների ծրագրային ապահովումը պետք է լինի MasterCard և Visa վճարահաշվարկային համակարգերի կողմից սերտիֆիկացված և վավերական լինի առնվազն 5 տարի,
•        Անվտանգության բանալիները պահպանող համակարգը, EMV տվյալները կիրառող համակարգերը և սարքերը  պետք է լինեն MasterCard և Visa վճարահաշվարկային համակարգերի կողմից սերտիֆիկացված և վավերական լինեն առնվազն 5 տարի,
•        POS տերմինալները պետք է հնարավորություն ունենան իրականացնելու առանց հպման քարտերի սպասարկում,
•        Կապի ապահովման պահանջներ՝ 3G MOBILE, GPRS MOBILE, WI-FI MOBILE, DIAL/ETH/3G, DIAL/ETH/GPRS
•        POS տերմինալները պետք է ինտեգրացված լինեն SmartVista պրոցեսինգային ծրագրին (հավատարմագրված և տեստավորված) և ՕՀ,
•        Ձեռք բերվող POS տերմինալների համար ՀՀ-ում պետք է առկա լինի սպասարկող կազմակերպություն, որը 24/7 ռեժիմով պետք է իրականացնի POS տերմինալների տեխնիկական և ծրագրային աջակցությունը, այդ թվում՝ սերտիֆիկացման  ժամանակ, ինչպես նաև համալրված լինի անհրաժեշտ պահեստամասերով:

• Другие условия, по усмотрению Компании.
Компании, желающие участвовать в тендере, могут подать тендерные заявки вместе с необходимыми документами в закрытых конвертах, в Головной офис ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» по адресу ул. Налбандян 48, г. Ереван, Республика Армения, с 15-го по 31-ое января 2020 года, каждый рабочий день, с 09:15ч. до 16:45ч. Mеждународныe компании могут отправить тендерные заявки по адресу info@armbusinessbank.am .
Все участники тендера будут уведомлены о результатах до 14-го февраля 2020 года.
По дополнительным вопросам можете позвонить в ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» в Управление развития филиальной сети (+37410) 59 20 20 /внутренний – 610/) или в Управление платежей и карточных бэкофисных операций (+37410) 59 20 20 /внутренний – 400/) или написать эл. письмо: tigran.hayrapetyan@armbusinessbank.am и/или shahane.atayan@armbusinessbank.am.
• Программное обеспечение POS-терминалов должно быть сертифицировано платежно-расчетными системами MasterCard и Visa и быть действительным как минимум 5 лет,
• Система хранения ключей безопасности, системы и устройства применяющие EMV данные должны быть сертифицированы платежно-расчетными системами MasterCard и Visa и должны быть действительны как минимум 5 лет,
• POS-терминалы должны иметь возможность обслуживать бесконтактные карты,
• Требования к обеспечению связи: 3G MOBILE, GPRS MOBILE, WI-FI MOBILE, DIAL/ETH/3G, DIAL/ETH/GPRS,
• POS-терминалы должны быть интегрированы к процессинговой программе SmartVista (аккредитованной и протестированной) и к ОС,
• Для приобретаемых POS-терминалов должна быть сервисная организация в Республике Армения, которая должна осуществлять техническую и программную поддержку POS-терминалов в режиме 24/7, в том числе во время сертификации, а также должна быть оснащена необходимыми запчастями