ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ խորհրդի նախագահ Արսեն Միքայելյանը պարգևատրվել է «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով
Մեր միասնականության հաղթանակները տոնելու նախաշեմին սովորաբար առաջ են գալիս հաճելի պարտավորություններ՝ գնահատելու այն մարդկանց, որոնց ամբողջ գործունեությունն ու նվիրումն ուղղված է մեր հայրենիքը շենացնելու, այն առավել անվտանգ ու ապահով տեսնելու նպատակին:
Հաղթանակի տոնն առավել քան պատեհ առիթ է՝ բարձրաձայնելու այն մարդկանց մասին, որոնք գործում են լուռ՝ չհանրայնացնելով այն ահռելի աշխատանքը, որը րոպե անգամ չի դադարում: Սակայն «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ խորհրդի նախագահ Արսեն Միքայելյանի գործերն իրենք են խոսում իրենց մասին՝ լրջագույն ներդրում Արցախի սահմանների տեխնիկական վերազինման և զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավման գործընթացներում, այնքան սպասված տանիք՝ հայրենիքի նվիրյալ զավակներին, աջակցություն անապահով ընտանիքներին:
Օրերս Արսեն Միքայելյանը ևս մեկ անգամ փաստեց, որ միշտ կանգնած է Հայոց բանակի և Հայ զորականի կողքին: Մայիսյան հաղթական տոներին ընդառաջ, նրա շնորհիվ այնքան սպասված նոր բնակարանն ունեցավ Ապրիլյան պատերազմում թշնամուն առաջիններից մեկը խոցած մարտիկի ընտանիքը: Այս ընտանիքի համար Եռատոնը հիրավի քառատոն դարձավ, նվիրատուների համար ևս: Ասել, թե նվերը պահանջված էր, նշանակում է գրեթե ոչինչ չասել մինչ այդ պահը մեկ սենյականոց բնակարանում ծվարած ընտանիքի  ուրախության մասին:
Եվ ահա չի ուշացել իր ժողովրդի արժանի զավակի ազգանպաստ ու պետականամետ գործունեության գնահատանքը: Ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ Հաղթանակի տոնի, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի կազմավորման և Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձների կապակցությամբ Արցախի Հանրապետության նախագահի հրամանագրով՝ «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ խորհրդի նախագահ Արսեն Միքայելյանը պարգևատրվել է պետական պարգևով՝ «Վաչագան Բարեպաշտ»  մեդալով:
Իր շնորհակալական խոսքում Արսեն Միքայելյանը նշել է, որ առավել քան պարտավորեցնող է պարգևատրվել երկիրը շենացնելուն ուղղված իր գործունեությամբ հայտնի հայոց արքայի անվան մեդալով: Մեր հայրենիքի բարօրությանն ուղղված նպատակները շատ են և այսուհետ ևս խարսխված են լինելու թիմային աշխատանքի շնորհիվ դրանք իրականացնելու կամքի վրա։

Председатель совета АРМБИЗНЕСБАНКА Арсен Микаелян награжден медалью “Вачаган Барепашт”
В преддверии празднования побед нашего единства обычно возникают приятные обязательства отдать дань за заслуги тех людей, вся деятельность и самоотдача которых направлены на то, чтобы благоустраивать нашу родину, и на цель увидеть ее наиболее безопасной и надежной.
Праздник победы - это хороший повод поговорить о людях, которые действуют молча, не обнародуя ту огромную работу, которая не останавливается ни на минуту. Однако дела председателя совета ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» Арсена Микаеляна говорят сами за себя: серьезный вклад в техническое перевооружение границ Арцаха и в улучшение социальных и бытовых условий военнослужащих, долгожданная кровля для преданных сыновей родины, поддержка малообеспеченным семьям.
На днях Арсен Микаелян вновь заявил, что он всегда стоит рядом с Армянской армией и Армянским воином. В преддверии посвященных победе майских праздников, благодаря ему новую квартиру получила семья бойца, который одним из первых поразил врага во время Апрельской войны. Майский тройной праздник действительно стал четыреждым праздником не только для этой семьи, но и для дарителей. Сказать, что подарок был востребован, значит почти ничего не сказать о радости семьи, живущей до этого момента в однокомнатной квартире.
И вот не опоздала признательность за пронациональную и прогосударственную деятельность достойного сына своего народа. Мы рады сообщить, что по случаю Дня Победы, 28-й годовщины формирования Армии обороны Арцахской Республики и освобождения Шуши указом Президента Республики Арцах председатель совета ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Арсен Микаелян удостоен государственной награды – медали Вачаган Барепашт (“Вачаган Благочестивый”).
В своей благодарственной речи Арсен Микаелян отметил, что награждение медалью Армянского короля, известного своей деятельностью, направленной на благоустройство страны, является более обязывающим. Есть много целей по обеспечению благополучия нашей родины, и впредь они будут опираться на волю к их реализации благодаря командной работе.