«Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ-ն առաջարկում է Ձեզ օգտվել ABB BOT-ից
«Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ-ն առաջարկում է Ձեզ օգտվել ABB BOT-ից, որը Բանկի հատուկ էջն է ՏԵԼԵԳՐԱՄ մեսենջերում (Telegram messenger), որտեղ ավտոմատ մշակվում և ակնթարթորեն Ձեզ է տրամադրվում հետևյալ տեղեկատվությունը.
• Ձեր ընթացիկ հաշիվների մնացորդները
• Բանկի մոտակա մասնաճյուղերի հասցեները
• Բանկի մոտակա բանկոմատների հասցեները
• Արտարժույթի փոխարժեքները (նաև ըստ ՀՀ բանկերի)
• Ավանդների պայմանները
• Ակցիաները և հատուկ առաջարկները
ABB BOT-ը ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է.
1. Ներբեռնել անվճար Տելեգրամ մեսենջեր (Telegram) հավելվածը Ձեր սմարթֆոնի, պլանշետի կամ համակարգչի մեջ, գրանցել Ձեր հեռախոսի համարը,
2. “Chats” բաժնում ստեղծել նոր հաղորդագրություն,
3. Փնտրման դաշտում լրացնել @abbminibot և ընտրել այն,
4. Էկրանին կհայտնվի ողջույնի խոսք և ABB BOT-ով աշխատանքը սկսելու համար անհրաժեշտ է սեղմել Start հրահանգը,
5. Հաշիվների մնացորդներըը դիտելու համար անհրաժեշտ է մուտքագրել գաղտնագիրը, որը տրամադրվում է Բանկում: Այս գործառույթը ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է  կատարել հետևյալ քայլերը.
1. ուղարկել Ձեր հեռախոսահամարը՝ ընտրելով “ուղարկել հեռախոսահամարը” հրահանգը,
2. մուտքագրել գաղտնագիրը
3. գաղտնագիրը ճիշտ լրացնելու դեպքում  ընտրել “Ընթացիկ հաշիվների մնացորդներ” հրահանգը,
4. Առանց գաղտնագիրը մուտքագրելու հնարավոր չէ դիտել հաշիվների մնացորդները և Ձեր էկրանին կհայտնվի հետևյալ հաղորդագրությունը “Սխալ Գաղտնագիր - Գաղտնագիրը ճշտելու համար դիմեք ՙՀայբիզնեսբանկ՚ ՓԲԸ մոտակա մասնաճյուղ”:
5. Արտարժույթի փոխարժեքների, բանկի մոտակա մասնաճյուղերի, բանկոմատների, ավանդների պայմանների և ակցիաների վերաբերյալ տեղեկատվություն կարող է ստանալ ցանկացած անձ և պարտադիր չէ լինել Բանկի հաճախորդ: Նշված  տեղեկատվությունը հնարավոր է ստանալ առանց գաղտնագիրը մուտքագրելու:

ЗАО «Армбизнесбанк» предлагает Вам пользоваться приложением ABB BOT
ЗАО «Армбизнесбанк» предлагает Вам пользоваться приложением ABB BOT - специальной страницей Банка в Telegram messenger, где автоматически обрабатывается и мгновенно предоставляется Вам следующая информация:
• Остатки средств на Ваших текущих счетах
• Адреса ближайших филиалов Банка
• Адреса ближайших банкоматов Банка
• Курсы валют /также по данным армянских банков /
• Условия вклада
• Акции и специальные предложения
Для активации ABB BOT Вам необходимо:
1. Загрузить бесплатное приложение Telegram messenger (Telegram) на смартфон, планшет или компьютер, зарегистрировать свой номер телефона,
2. Создать новое сообщение в разделе “Chats”,
3. В поле поиска заполнить @abbminibot и выбрать его,
4. На экране будет отображено приветствие и для начала работы через приложение ABB BOT необходимо нажать команду Start,
5. Чтобы просмотреть остатки на счетах, необходимо ввести пароль, который предоставляется в Банке. Чтобы активировать эту функцию, Вам необходимо выполнить следующие шаги:
1. Отправить свой номер телефона, выбрав команду «Отправить номер телефона»,
2. Ввести пароль,
3. После правильного ввода пароля, выбрать команду «Остатки текущих счетов»,
4. Вы не можете просматривать остатки счетов без ввода пароля, и на экране появится следующее сообщение: «Неправильный Пароль – Для уточнения пароля, обратитесь в ближайший филиал ЗАО «Армбизнесбанк».
6. Информацию о курсах валют, ближайших филиалах банка, банкоматах, условиях и акциях касательно вкладов может получить любое лицо и для этого необязательно быть клиентом Банка. Эту информацию можно получить без ввода пароля.