Հանդիսավոր բացվեց ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ 3-րդ մասնաճյուղը Կոտայքի մարզում
ք. Հրազդան, Միկրոշրջան թաղամաս, 4-րդ փողոց, թիվ 8 հասցեում հանդիսավոր բացվեց ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ 3-րդ մասնաճյուղը Կոտայքի մարզում:
Ավանդական դարձած օրհնության կարգից հետո ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը և Կոտայքի մարզպետ Կարապետ Գուլոյանը կտրեցին խորհրդանշական կարմիր ժապավենը:
Ինչպես ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ մյուս տարածքային ստորաբաժանումներում, այնպես էլ ՙՀրազդան՚ մասնաճյուղում ստեղծված են հարմարավետ և ապահով սպասարկման բոլոր պայմանները. նորաբաց մասնաճյուղում հաճախորդները կարող են մատչելի և ճկուն պայմաններով կատարել միջազգային դրամական փոխանցումներ, վարկային, ավանդային, և այլ բանկային գործարքներ:
«Ուրախ եմ, որ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ծառայություններն այլևս հասանելի են նաև հրազդանցիներին: Հաշվի առնելով բանկային ոլորտում տարածքային զարգացման առանձնահատկությունները և առաջնորդվելով պոտենցիալ հաճախորդներին ավելի մոտ գտնվելու սկզբունքով՝ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ  ղեկավարությունը որոշեց հերթական մասնաճյուղը բացել Հրազդանում:
Հրազդանում բավականին զարգացած է արդյունաբերությունը. այստեղ են գտնվում երկրի էներգետիկայի կարևոր հանգույցները՝ Հրազդանի ՊՇԷԿ-ը, Հրազդանի ՋԷԿԸ և Աթարբեկյանի ՀԷԿ-ը: Քաղաքում գործում են մի քանի դպրոցներ, մշակութային կենտրոններ, առևտրի և սպասարկման տարբեր կետեր, որոնցից շատերը ներգրավված են ֆինանսական ոլորտում, ուստի  բանկային ծառայությունների առաջարկի բազմազանությունը մրցակցային պայմաններում կարող է դրական ազդեցություն ունենալ քաղաքի ընդհանուր տնտեսական կյանքում:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ՙՀրազդան՚ մասնաճյուղը հաճախորդներին կառաջարկի բանկային ծառայությունների ողջ փաթեթը՝ փորձելով հուսալի գործընկերոջ կարգավիճակը պահպանել նաև այս տարածաշրջանում՚, - նշում է «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը:

В Котайкском марзе состоялось торжественное открытие 3-го филиала АРМБИЗНЕСБАНКА
В г. Раздан по адресу Микрошрджан квартал, 4-ая улица, № 8 состоялось торжественное открытие 3-го филиала АРМБИЗНЕСБАНКА в Котайкском марзе.
После традиционного обряда освещения, Председатель правления ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Микаелян и губернатор Котайкского марза Карапет Гулоян перерезали символическую красную ленту.
Как и в остальных региональных подразделениях АРМБИЗНЕСБАНКА, в филиале “Раздан” созданы все условия для комфортного и надежного обслуживания: в новом филиале клиенты имеют возможность на доступных и гибких условиях осуществлять международные денежные переводы, кредитные, депозитные и другие банковские сделки.
Как отметил  Председатель правления ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Микаелян в своей  речи:  рад, что услуги  АРМБИЗНЕСБАНКА отныне доступны также  жителям Раздана. Учитывая особенности регионального развития в банковском секторе и руководствуясь принципом становления ближе к потенциальным клиентам, руководством АРМБИЗНЕСБАНКА было принято решение открыть очередной филиал в Раздане.
В Раздане довольно развита промышленность: здесь находятся важные энергетические узлы нашей  страны: Разданский ГРЭС, Разданский ТЭС и Атарбекянский ГЭС. В городе несколько школ, культурных центров, разных пунктов торговли и обслуживания, многие из которых участвуют в финансовой индустрии, следовательно разнообразие предложения банковских услуг в условиях конкурентной среды может иметь положительное влияние на экономическую жизнь в целом.
Филиал “Раздан”  предложит клиентам весь спектр банковских услуг и постарается сохранить статус надежного партнера также и в этом регионе”.