ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ՝ հանրության իրազեկվածության բարձրացմանն ուղղված միջոցառումների մասնակից
Ամփոփվել են Հայաստանի բանկերի միության կազմակերպած «Տարվա լավագույն ֆինանսաբանկային հրապարակում» թեմայով լրագրողական մրցույթը և տնտեսական լրագրողների համար անցկացված սեմինարների շարքը: Վերջինս կազմակերպվել էր Տնտեսական լրագրողների ակումբի հետ համատեղ:
Մրցույթի նպատակն էր խրախուսել լրագրողներին լուսաբանել ֆինանսաբանկային ոլորտի արդի թեմաները՝ նպաստելով հանրության մեջ տեղեկացվածության մակարդակի բարձրացմանը։
Հրապարակվեցին մրցութային հանձնաժողովի գնահատամբ՝ «Տարվա լավագույն ֆինանսաբանկային հրապարակում» մրցույթի տարբեր անվանակարգերի հաղթողների անունները: «Տնտեսական լրագրողների ակումբի» հետ համատեղ կազմակերպված սեմինարների մասնակից լրագրողներին հանձնվեցին հավաստագրեր:
ՀԲՄ նախագահն ու գործադիր տնօրենը շնորհակալություն հայտնեցին Բանկերի հանրության հետ կապերի պատասխանատուներին և սեմինավարներին՝ կարևորելով տնտեսության ոլորտը լուսաբանող լրագրողների հետ շարունակական համագործակցությունը:
Նշենք, որ «Տարվա լավագույն ֆինանսաբանկային հրապարակում» մրցութային հանձնաժողովի կազմում ներառված են եղել նաև ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ հանրության հետ կապերի պատասխանատուները:
Հայաստանի բանկերի միության և Տնտեսական լրագրողների ակումբի հետ համատեղ կազմակերպված սեմինարների շարքին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻՑ մասնակցել են Փոքր բիզնեսի զարգացման վարչության պետ Աննա Միրզոյանը և Ֆիզիկական անձանց պրոդուկտների զարգացման բաժնի գլխավոր  մասնագետ Երվանդ Ստեփանյանը:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ մշտապես կարևորել է հանրության իրազեկվածության բարձրացմանն ուղղված միջոցառումները, մասնավորապես, ֆինասնատնտեսական թեմաներ լուսաբանող լրագրողների համար սեմինարների կազմակերպումը, ինչը կհանգեցնի ՀՀ բանկային ոլորտի անկողմնակալ և պրոֆեսիոնալ լուսաբանմանը, համակարգի գործունեությանն առնչվող և հանրային կարևորություն ունեցող տարբեր թեմաների ճշգրիտ լուսաբանմանը:

АРМБИЗНЕСБАНК - участник информационных мероприятий по повышению осведомленности общественности
Подведены итоги журналистского конкурса на тему «Лучшее финансово-банковское издание года» и ряда семинаров для экономических журналистов, организованных Союзом банков Армении. Последний был организован совместно с Клубом экономических журналистов.
Целью конкурса было поощрение журналистов по освещению актуальных тем в финансово- банковском секторе, способствуя повышению уровня осведомленности общественности.
По оценкам аттестационной комиссии были опубликованы имена победителей в разных номинациях конкурса «Лучшее финансово-банковское издание года». Журналистам, участвовавшим в семинарах, организованных совместно с Клубом экономических журналистов, были вручены сертификаты.
Председатель и исполнительный директор СБА поблагодарили сотрудников банков, ответственных за связи с общественностью, и координаторов семинаров за их постоянное сотрудничество с журналистами, освещающими экономику.
Следует отметить, что сотрудники АРМБИЗНЕСБАНКА по связям с общественностью также были включены в состав конкурсной комиссии «Лучшее финансово-банковское издание года».
В серии семинаров, организованных совместно с Союзом банков Армении и Клубом экономических журналистов, из АРМБИЗНЕСБАНКА участие приняли Анна Мирзоян, руководитель Управления по развитию малого бизнеса и Ерванд Степанян, главный специалист Отдела развития продуктов физических лиц.
АРМБИЗНЕСБАНК всегда придавал важное значение мероприятиям по повышению осведомленности общественности, в частности, органиции семинаров для журналистов, освещающих финансовые и экономические темы, что приведет к беспристрастному и профессиональному освещению банковского сектора Армении, точному освещению различных тем,  связанных с деятельностью системы и имеющих общественное значение.