Մեր Հայրենիքի դեմ սանձազերծված պատերազմի առաջին իսկ օրվանից ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ամուր կանգնած է եղել երկրի պաշտպանության դիրքերում:
Աշխատակիցներից շատերն օրնիբուն մասնակցել են թիկունքում իրականացվող բազմաթիվ միջոցառումների: Դրան զուգահեռ՝ առաջնագծում լայնածավալ պատերազմական գործողություններին հերոսական մասնակցությունն են ունեցել Բանկի շուրջ 25 աշխատակիցներ՝ հայրենիքի պաշտպանների շարքերում անվեհեր պայքար մղելով թշնամու դեմ:
«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ վարչության նախագահ Արտավազդ Սարգսյանը Բանկի Գլխամասային գրասենյակում ընդունել է Արցախյան պատերազմի մասնակից աշխատակիցներին: Վարչության նախագահը շնորհակալության և երախտիքի խոսք է  ուղղել նրանց՝ հանձնելով շնորհակալագրեր, դրամական պարգև և կորպորատիվ նվերներ:
«Այդ պատասխանատու օրերին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ամբողջ թիմն արել է ամեն հնարավորը՝ Հայրենիքին ու Հայոց բանակին աջակցելու, արցախցի մեր հայրենակիցներին սատարելու համար: Սակայն դա անհամեմատելի է անմիջապես պատերազմական գործողություններին մասնակցելու, պատվով և անձնուրաց կերպով հայրենիքի պաշտպանության սուրբ գործը հանձն առնելու Ձեր պատրաստակամության հետ»- ասել է «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ վարչության նախագահ Արտավազդ Սարգսյանը:
Շնորհակալագրերում ամփոփվել են գնահատանքի խոսքեր. «Հպարտ ենք, քանզի ունենք մերօրյա հերոս, քաջարի գործընկեր, ում համար հայրենիքի սահմանների պաշտպանությունը և հարազատ ժողովրդի անվտանգությունը վեր է ամեն ինչից»:
Վարչության նախագահը ցավով նշել է, որ Հայրենիքի համար մղվող մարտերում Բանկի աշխատակիցների շարքում ևս եղան կորուստներ՝ անմահացած հերոսներ, որոնք հավերժացրին իրենց անունները:
Հիշեցնենք, որ արցախա-ադրբեջանական սահմանի ողջ երկայնքով ծավալված  պատերազմի դժվարին օրերին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ իրականացրել է զինվորին սատարող տարբեր միջոցառումներ, ակտիվ համագործակցել տարբեր կառույցների և կազմակերպությունների հետ:
Կազմակերպվել է Բանկի Արցախի յոթ մասնաճյուղերի աշխատակիցների, նրանց երեխաների և հարազատների տեղափոխումը Հայաստանի Հանրապետություն, արվել է հնարավոր ամեն ինչ նրանց կացարան և հարմարավետ պայմաններ ապահովելու համար:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ բացվել է համապատասխան հաշիվ՝ աշխատակիցների կողմից անհրաժեշտ օգնությունների տրամադրման համար: Բանկը պարբերաբար գումար է փոխանցել «Հայաստան» համահայկական և Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամների հաշվեհամարներին:
Անհատական մոտեցում ցուցաբերելով՝ քննարկվել և կայացվել են համապատասխան որոշումներ՝ վարկային պարտավորության տուգանքների, տույժերի, տոկոսագումարների դադարեցման, զիջման, մայր գումարների հետագա սպասարկման վերաբերյալ:
«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ վարչության նախագահ Արտավազդ Սարգսյանն անդրադառնալով վիրավոր և հաշմանդամ զինծառայողների առողջության վերականգնման, զոհվածների ընտանիքներին աջակցելու և մյուս բոլոր միջոցառումներին՝ նշել է, որ Բանկը շարունակելու է հայրենանվեր նախաձեռնությունները, հավատալով, որ համատեղ ուժերով հաղթահարելու ենք բոլոր փորձությունները:

Слово благодарности и признательности сотрудникам АРМБИЗНЕСБАНКА, участвовавшим в арцахской войне
С первого дня Арцахской войны АРМБИЗНЕСБАНК твердо встал на защиту страны. Многие сотрудники целыми днями принимали участие во многих мероприятиях в тылу. Одновременно, около 25 сотрудников Банка приняли героическое участие в масштабных боевых действиях на передовой, доблестно сражаясь с противником в рядах защитников Отечества.
Председатель правления ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» Артавазд Саргсян принял в Головном офисе банка сотрудников Арцахской войны. Председатель Правления поблагодарил их, вручив благодарственные письма, денежные награды и корпоративные подарки.
«В те ответственные дни вся команда АРМБИЗНЕСБАНКА сделала все возможное, чтобы поддержать Родину и Армянскую армию, поддержать наших соотечественников из Арцаха. Однако это несопоставимо с Вашей готовностью немедленно принять участие в боевых действиях, с честью и самоотверженностью взять на себя священное дело защиты Родины», - сказал председатель правления ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» Артавазд Саргсян.
Следующие слова признательности написаны в благодарственных письмах: «Мы гордимся тем, что у нас есть сегодняшний герой, смелый партнер, для которого защита границ Родины, безопасность нашего народа превыше всего».
Председатель Правления с сожалением отметил, что в боях за Родину были потери среди сотрудников Банка - бессмертные герои, увековечившие свои имена.
Напомним, что в тяжелые дни войны на арцахско-азербайджанской границе АРМБИЗНЕСБАНК проводил различные мероприятия в поддержку военнослужащего, активно сотрудничал с различными структурами и организациями.
Была организована перевозка сотрудников семи арцахских филиалов Банка в Армению вместе с детьми и родственниками, было сделано все возможное для обеспечения их комфортного проживания.
В АРМБИЗНЕСБАНКЕ открыт соответствующий счет для оказания необходимой помощи со стороны сотрудников. Банк регулярно переводил деньги на счета Всеармянского фонда «Айастан» и Фонда страхования военнослужаших.
Оказывая индивидуальный подход, обсуждались такие вопросы как штрафы, пени, прекращение выплат процентов, уступки, дальнейшее обслуживание основной суммы, и были приняты соответствующие решения,
Председатель Правления ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» Артавазд Саркисян, касаясь восстановления здоровья раненых, инвалидов военнослужащих, поддержки семей погибших и других мероприятий, отметил, что Банк будет продолжать патриотические инициативы, полагая, что вместе мы преодолеем все испытания.