Առանց տնից դուրս գալու կարող եք պատվիրել տեղեկանք
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, հոգ տանելով  իր հաճախորդների առողջության և  անվտանգության  մասին, պատրաստակամություն է հայտնել հաճախորդների փոխարեն 2020թ առաջին եռամսյակում վարկառուի (համավարկառուի) կողմից հիփոթեքային վարկերի գծով վճարված տոկոսների վերաբերյալ «Եկամտահարկի փոխհատուցման նպատակով» տեղեկանքի (այսուհետ՝ Տեղեկանք) բնօրինակը ուղարկել ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտե:
Հաճախորդը, առանց տնից դուրս գալու, կարող է պատվիրել Տեղեկանքը՝ սահմանված ձևաչափով դիմում ուղարկելով info@armbusinessbank.am էլ.հասցեով կամ Մոբայլ/Ինտերնետ Բանկ ծառայության միջոցով:
Դիմում կարող են ներկայացնել այն հաճախորդները, ովքեր առնվազն մեկ անգամ Բանկից ստացել են տեղեկանք և ներկայացրել ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտե:
Բանկը, Տեղեկանքի լուսապատճենը ուղարկում է հաճախորդի դիմումում նշված էլ. փոստի հասցեով, իսկ բնօրինակը փոստով ուղարկում է ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտե:
Վարկառուներին (համավարկառուներին) Պետական եկամուտների կոմիտեն առաջարկում է հիփոթեքային վարկի սպասարկման համար վճարված գումարների չափով վճարված եկամտային հարկի գումարների վերադարձման համար՝ ՀՀ ֆինանսների նախարարի 2015թ. ապրիլի 2-ի N184-Ն և ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի 2018թգ ապրիլի 20-ի N278-Ա հրամաններով սահմանված  դիմումները (բացառությամբ առաջին անգամ ներկայացվող դիմումի)՝ ստորագրված և սքանավորված, ներկայացնել hipoteq@taxservice.am էլեկտրոնային հասցեին։ Մանրամասները՝  https://www.petekamutner.am/mdNews.aspx?sid=src&nid=6835 հասցեով:

Вы можете заказать справку не выходя из дома
АРМБИЗНЕСБАНК, заботясь о здоровье своих клиентов, выразил готовность отправить в Комитет по государственным доходам РА вместо клиентов оригинал справки для «Компенсации подоходного налога» (далее Справка) о процентах, выплаченных в первом квартале 2020 года заемщиком (созаемщиком) по ипотечным кредитам.
Клиент может заказать Справку не выходя из дома, отправив заявку в установленном формате на info@armbusinessbank.am или через Мобайл / Интернет-банкинг.
Заявление может быть подано клиентами, которые как минимум один раз получили справку из Банка и представили  ее в Комитет по государственным доходам РА.
Банк отправляет фотокопию справки на указанную в заявлении клиента электронную почту, а оригинал отправляется по почте в Комитет по государственным доходам РА.
Комитет по гос. доходам предлагает заемщикам (созаемщикам) подать установленные приказами Министра финансов РА N 184-Н от 2 апреля 2015 года и Председателя Комитета по государственным доходам при Правительстве РА от 20 апреля 2018 года N278-A подписанные и отсканированные заявки для возвата суммы подоходного налога в размере суммы, выплаченной для обслуживания ипотечного кредита (кроме подаваемых  в первый раз заявок), на электронный адрес hipoteq@taxservice.am. Подробности на https://www.petekamutner.am/mdNews.aspx?sid=src&nid=6835.