ՇԱՀԱՎԵՏ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐՈՎ ՈՒՍԱՆՈՂԱԿԱՆ ՎԱՐԿԵՐ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ԿՈՂՄԻՑ
ՀՀ Կառավարության աջակցման 14-րդ միջոցառման շրջանակներում, որն ուղղված է կորոնավիրուսի հետևանքների չեզոքացմանը, ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ առաջարկում է ուսման վարձի վճարման նպատակով յուրաքանչյուր ուսանողի համար հասանելի և շահավետ պայմաններով ուսանողական վարկեր.
ü  մինչև 10 տարի մարման ժամկետով,
ü  տարեկան անվանական տոկոսադրույք 9%, որից 2-3% սուբսիդավորվում է ՀՀ Կառավարության կողմից,
ü  տարեկան փաստացի տոկոսադրույք՝ 6.16-7.22% (կախված սուբսիդավորման տոկոսադրույքից),
ü  առավելագույն գումար 2,800,000 ՀՀ դրամ ամբողջ ուսումնառության ընթացքում, բայց ոչ ավել քան 700,000 ՀՀ դրամ մեկ ուսումնական տարվա համար:
Այն ուսանողները, որոնց հանրագումարային միջին որակական գնահատականը (ՄՈԳ) ուսումնառության սկզբից մինչև 2019-2020թթ. ուսումնական տարվա 1-ին կիսամյակի ավարտը կկազմի 80 և ավելի տոկոս, վարկավորման տոկոսադրույքը 2020 թվականի մայիսի 1-ից մինչև 2020 թվականի դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածի համար ամբողջությամբ կսուբսիդավորվի ՀՀ Կառավարության կողմից, իսկ այն ուսանողները, որոնց հանրագումարային ՄՈԳ-ը ուսումնառության սկզբից մինչև 2019-2020թթ. ուսումնական տարվա 1-ին կիսամյակի ավարտը կկազմի մինչև 80 տոկոս՝ 2020 թվականի մայիսի 1-ից մինչև 2020 թվականի դեկտեմբերի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում վարկավորման տոկոսադրույքը կսուբսիդավորվի 5 տոկոսային կետով:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ կարևորում է կրթված երիտասարդների դերը պետության զարգացման և ապագայի կերտման գործընթացում:

СТУДЕНЧЕСКИЕ КРЕДИТЫ НА ЛЬГОТНЫХ УСЛОВИЯХ ОТ АРМБИЗНЕСБАНКА
В рамках 14-го мероприятия поддержки Правительства РА, направленного на нейтрализацию последствий коронавируса, АРМБИЗНЕСБАНК предлагает студенческие кредиты для оплаты обучения на доступных и выгодных для каждого студента условиях.
•   Срок погашения до 10 лет,
•   Годовая номинальная процентная ставка 9%, из которых 2-3% субсидируются Правительством РА,
•   Фактическая годовая процентная ставка 6.16-7.22% (в зависимости от процентной ставки субсидии),
•   Максимальная сумма 2,800,000 драм РА за весь период учебы, но не более 700,000 драм РА за один учебный год.
Для студентов, общая средняя квалификационная оценка (СКО) которых с начала обучения до конца 1-го семестра учебного года 2019-2020 гг. будет 80% и больше, ставка кредитования за период с 1 мая по 31 декабря 2020 года будет полностью субсидироваться Правительством РА, а для студентов, СКО которых с начала обучения до конца 1-го семестра учебного года 2019-2020 гг. составит до 80%, ставка кредитования на период с 1 мая по 31 декабря 2020 года будет субсидироваться на 5 процентных пунктов.
АРМБИЗНЕСБАНК подчеркивает важную роль образованной молодежи в деле развития государства и формирования будущего.