ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ նախաձեռնությամբ Բիզնես ֆորում Արարատի մարզում՝ փոքր և միջին բիզնեսի զարգացման վերաբերյալ
ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ նախաձեռնությամբ Արարատի մարզում տեղի ունեցավ մանրածախ բիզնեսի ոլորտում հաճախորդների համար փոքր և միջին բիզնեսի զարգացման վերաբերյալ Բիզնես ֆորում:
Բիզնես ֆորումի նպատակն է մարզի տնտեսության և համայնքների զարգացման գործընթացներին ուղղված ծրագրերի ֆինանսավորումը հնարավորինս շահավետ պայմաններով, ինչպես նաև մարզում գործող բիզնեսների զարգացմանն ուղղված բազմաթիվ բանկային ծառայությունների ներդրումը:
Միջոցառմանը ներկա էին մարզում գործող մասնավոր ընկերությունների, ներկայացուցիչներ:
Արարատի մարզում կայացած բիզնես ֆորումը մեկնարկեց ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ   Վարչության նախագահի տեղակալ Ալյոնա Ստրատանի ողջույնի խոսքով: Այնուհետև ներկայացվեցին Բանկի կողմից գործող շահավետ վարկատեսակների լայն փաթեթը և առաջիկայում ներդրվող հնարավորություները: Մանրածախ Բիզնեսի Դեպարտամենտի Փոքր Բիզնեսի Զարգացման Վարչության կողմից ներկայացվեցին Մինի, Շտապ, Բիզնես Ավտո, Բիզնես oվերդրաֆտ վարկատեսակները, ինչպես նաև առաջիկայում Բանկի կողմից մշակվող, ոլորտին համապատասխան նոր պրոդուկտների տեսականին:

Бизнес-форум в Араратском марзе по развитию малого и среднего бизнеса по инициативе ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК”
По инициативе ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” в Араратском марзе состоялся Бизнес-форум по развитию малого и среднего бизнеса для клиентов в сфере розничного бизнеса.
Цель Бизнес-форума – финансирование программ, направленных на развитие экономики марза и общин на более выгодных условиях, а также внедрение ряда банковских     услуг по развитию действующих в марзе бизнесов.
Мероприятие посетили представители частных компаний, развивающих свою деятельность в марзе.
Бизнес-форум в Араратском марзе стартовал приветственной речью заместителя Председателя правления ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Алены Стратан, а после был представлен широкий спектр выгодных кредитных продуктов и дальнейшие возможности.  Управлением развития малого бизнеса при Департаменте розничного бизнеса была представлена кредитная линейка Мини, Срочный, Бизнес Авто, Бизнес овердрафт, а также новый спектр разрабатываемых Банком и соответствующих сфере банковских продуктов.