Երևանում, Խուդյակովի փ. 165/4 հասցեում հաճախորդների առջև իր դռները բացեց ԱՄԻՕ ԲԱՆԿԻ վերաբրենդավորված «Ավան» մասնաճյուղը:
Մասնաճյուղի պաշտոնական վերաբացման արարողությանը ներկա էին հյուրեր Ավան վարչական շրջանի աշխատակազմից, բանկի բազմամյա գործընկերներ և հաճախորդներ:
ԱՄԻՕ ԲԱՆԿԻ Ֆինանսական տնօրեն Ռուբեն Մելքոնյանն ու Ավան վարչական շրջանի ղեկավար Վահե Հակոբյանը միասին կտրեցին խորհրդանշական ժապավենը:
«Այսօր ԱՄԻՕ ԲԱՆԿԻ հերթական մասնաճյուղի բացումն է` բանկի վերաբրենդավորման ծրագրի ներքո: Այս մասնաճյուղն ակտիվ սպասարկել է և՛ պետական, և՛ մասնավոր հատվածները, ինչը և շարունակելու է արդեն նորացված ձևաչափով»,- ԱՄԻՕ ԲԱՆԿԻ Ֆինանսական տնօրեն Ռուբեն Մելքոնյանի կարծիքով, հաճախորդները կգնահատեն այն փոփոխությունները, որոնք արվում են նրանց ֆինանսական առօրյան բարելավելու նպատակով:
ԱՄԻՕ ԲԱՆԿԻ Տարածքային զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Սոֆյա Մաճկալյանը ներկայացրեց հաճախորդների սպասարկման նոր չափանիշները, որոնք հնարավորություն են տալիս ստեղծել ավելի թափանցիկ և մտերմիկ միջավայր` թույլ տալով հաճախորդին զգալ ժամանակակից բանկային սպասարկման առավելությունները:
Վերաբրենդավորման մեկնարկին զուգահեռ բանկը թևակոխել է թվայնացման նոր փուլ՝ առաջարկելով թվային նոր լուծումներ: Հաճախորդներին է ներկայացվել AMIO Mobile հավելվածի բարելավված տարբերակը՝ թվային նոր պրոդուկտներով և թարմացված դիզայնով: Գործում է նաև հեռավար սպասարկման նոր` վիդեոբանկի ծառայությունը, որը հնարավորություն է տալիս առանց բանկ այցելելու, աշխարհի ցանկացած կետից տեսազանգի միջոցով շուրջօրյա կապ հաստատել Բանկի հետ:
Ավան վարչական շրջանի ղեկավար Վահե Հակոբյանը փոփոխությունները գնահատում է ոչ միայն որպես վարչական շրջանի ղեկավար, այլ նաև բանկի հաճախորդ. «Իր գունային լուծումներով և սպասարկման նոր ձևաչափով ԱՄԻՕ ԲԱՆԿՆ առանձնանում է: Փոփոխությունները, գույները բարի և լուսավոր աուրա են ստեղծում: Վստահ եմ, Բանկի՝ բարելավված պայմաններով առաջարկներն ու նոր պրոդուկտները նպաստելու են մեր վարչական շրջանի բնակիչների համար բանկի հետ նոր փորձառության ձեռքբերմանը»:
Մինչև 2024 թվականի վերջ նախատեսվում է վերաբրենդավորել Բանկի ամբողջ մասնաճյուղային ցանցը՝ հանրությանը ներկայանալով բոլորովին նոր ոճով, ճարտարապետական և դիզայներական հատուկ լուծումներով, որոնք համապատասխանում են ժամանակակից հաճախորդների սպասելիքներին:

Ребрендированный филиал АМИО БАНКА “Аван” открыл свои двери для клиентов по адресу ул. Худякова 165/4, Ереван.
На официальной церемонии открытия филиала присутствовали сотрудники Аванского административного района, партнеры и клиенты банка.
Финансовый директор АМИО БАНКА Рубен Мелконян и глава Аванского административного района Ваге Акопян вместе перерезали символическую ленточку.
“Сегодня открылся еще один филиал АМИО БАНКА в рамках ребрендинга. Филиал активно обслуживал как государственный, так и частный сектор, и в дальнейшем будет продолжать обслуживание в обновленном формате. Клиенты оценят по достоинству изменения улучшющие их финансовую жизнь”, прокомментировал Финансовый директор АМИО БАНКА Рубена Мелконян.
Директор департамента территориального развития АМИО БАНКА Софья Мачкалян представила новые стандарты обслуживания клиентов, создавая более дружелюбную атмосферу, позволяющую клиенту ощутить преимущества современного банковского обслуживания.
В рамках ребрендинга, банк вступил в новый этап цифровизации, предлагая новые цифровые решения. Клиентам представлена улучшенная версия приложения AMIO Mobile с новыми цифровыми продуктами и обновленным дизайном.
Также доступен новый сервис видеобанкинга для дистанционного обслуживания, который позволяет связаться с Банком 24/7 посредством видеозвонка из любой части мира, не посещая банк.
Глава Аванского административного района Ваге Акопян оценивает инновации не только как глава административного района, но и как клиент банка. “АМИО БАНК выделяется своим цветовым решением и новым форматом обслуживания с доброй и светлой аурой. Уверен, что улучшенные условия и новые продукты банка будут способствовать приобретению нового опыта работы с банком для жителей нашего административного района”.
До конца 2024 года планируется провести ребрендинг всей филиальной сети Банка, представив его общественности совершенно новым стилем, архитектурными и дизайнерскими решениями, отвечающими ожиданиям клиентов.