Շրջագայություն ավտոբուսով. կանգառ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ
Սույն թվականի հոկտեմբերի 1-ից մեկնարկել է “ԻՄ ՖԻՆԱՆՍՆԵՐԸ” միամսյակային ծրագիրը, որի նախաձեռնողը ՀՀ Կենտրոնական բանկն է:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ ՓԲԸ-ն և ծրագրի մյուս մասնակիցները փորձում են տարբեր կերպ նպաստել ծրագրի հիմնական նպատակին և առաքելությանը` բարձրացնել հասարակության ֆինանսական գիտելիքների վերաբերյալ տեղեկացվածության մակարդակը` նրանց շրջանակում ձևավորելով անձնական ֆինանսները կառավարելու ժամանակակից և օրինակելի մշակույթ:
“ԻՄ ՖԻՆԱՆՍՆԵՐԸ” միամսյակային ծրագրով նախատեսված միջոցառումներից մեկն էլ ավտոբուսով շրջագայությունն է բանկերում, ապահովագրական ընկերություններում և մի շարք այլ ֆինանսական կազմակերպություններում, որտեղ թիրախային խմբերը կարող են ծանոթանալ ֆինանսական գործարքներին: Այդ կապակցությամբ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ հոկտեմբերի 22-ին իր Գլխամասային գրասենյակում հյուրընկալեց տարբեր բուհերից մեծ թվով ուսանողների:
Ֆինանսական էքսկուրսի ժամանակ ուսանողներին ներկայացվեց Բանկի հիմնադրման պատմությունը, նրա գործունեության առաքելությունը, ինչպես նաև մատուցվող ծառայություններն իրենց առանձնահատկություններով: Ինտերակտիվ շփումը թույլ տվեց հարցուպատասխանի միջոցով ամրապնդել ուսանողների ունեցած ֆինանսական գիտելիքները` խթանելով ծրագրի բուն նպատակի իրացմանը:

Автобусный тур: остановка в АРМБИЗНЕСБАНКЕ
1 октября стартовала программа “МОИ ФИНАНСЫ”, которая была инициирована Центральным банком РА и продлится целый месяц.
ЗАО АРМБИЗНЕСБАНК и остальные участники проекта стремятся каждый по своему внести свой вклад в этот проект основная цель и миссия которого заключается в повышении осведомленности общества по части вопросов управления финансами основываясь на современной и образцовой культуре.
Одним из мероприятий, проводимых  в рамках  месячника “МОИ ФИНАНСЫ”,  является автобусный тур по банкам, страховым компаниям и ряду других финансовых организаций, где целевые группы могут ознакомиться с финансовыми операциями. В связи с этим, 22 октября АРМБИЗНЕСБАНК открыл двери своего Головного офиса для большого количества студентов из разных высших учебных заведений.
В ходе финансовой экскурсии, студенты ознакомились с историей Банка, его миссией, и предоставляемыми Банком услугами и их особенностями. Интерактивное общение позволило студентам укрепить свои знания в области финансов, стимулируя таким образом реализацию основной цели этого проекта.