ԱՄՓՈՓՎԵՑԻՆ ՄԻՋԲԱՆԿԱՅԻՆ ՕՐԱՑՈՒՅՑՆԵՐԻ ՄՐՑՈՒՅԹԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ
Սույն թվականի փետրվարի 26-ին ՀՀ Կենտրոնական բանկի Դրամագիտական թանգարանում ամփոփվեցին Հայաստանի բանկերի և ֆինանսավարկային կազմակերպությունների աշխատողների արհեստակցական կազմակերպությունների ճյուղային հանրապետական միության կողմից կազմակերպված միջբանկային օրացույցների մրցույթի արդյունքները:
Մրցույթին ներկայացված են եղել16 առևտրային բանկերի օրացույցներ, այդ թվում՝ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ ՓԲԸ օրացույցը: Համապատասխան մրցանակային 3 տեղերը զբաղեցրեցին ԱԿԲԱ ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ,  ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿԸ և ԱՐՑԱԽԲԱՆԿԸ:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, ինչպես նաև մնացած 13 բանկերը, արժանացավ շնորհակալագրի:
Հաշվի առնելով այն, որ միջոցառման նպատակը բանկային համակարգի աշխատակիցների մերձեցումն էր, կազմակերպիչները ներկաների համար անցկացրեցին նաև փոքրիկ էքսկուրս-քննարկում ՀՀ ԿԲ Դրամագիտական թանգարանում` նվիրելով նրանց ՙթղթադրամ՚ - կոնֆետներ:

ПОДВЕДЕНЫ ИТОГИ МЕЖБАНКОВСКОГО КОНКУРСА КАЛЕНДАРЕЙ
26 февраля сего года, в Музее нумизматики Центрального банка РА были подведены итоги конкурса межбанковских календарей, организованного Отраслевым республиканским союзом профсоюзных организаций работников банков и финансово-кредитных учреждений Армении.На конкурс были представлены календари 16 коммерческих банков, в том числе календарь ЗАО АРМБИЗНЕСБАНК. Соответствующие 3 призовые места заняли АКБА КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК, АРМЭКОНОМБАНК и АРЦАХБАНК.
АРМБИЗНЕСБАНК, также как и остальные 13 банков, был удостоен благодарственной грамоты.
Учитывая то, что мероприятие имело целью сблизить работников банковской сферы, организаторы провели для присутствующих небольшой экскурс-дискуссию в Музее нумизматики Центрального банка РА, подарив им гостинцы - конфеты с оберткой в виде “банкнот”-.