Ուսումնական դասընթաց ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ նոր աշխատակիցների համար
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ կարևորագույն արժեքներից մեկն իր թիմն է: Կարևորելով լավագույն, արդեն անհրաժեշտ հմտություններին տիրապետող մասնագետների ներգրավումը՝ Բանկը հնարավորություն է տալիս նաև երիտասարդ, սկսնակ կադրերին՝ համալրելու իր թիմը:
Բանկի Աշխատակազմը երկշաբաթյա հակիրճ ուսումնական ծրագիր էր կազմակերպել   հաճախորդներին շուրջօրյա սպասարկում ապահովող Զանգերի կենտրոնի նոր աշխատակիցների համար:
Հաշվի առնելով հաճախորդների հետ անմիջականորեն աշխատող մասնագետների աշխատանքի կարևորությունը՝ դասընթացների ծրագիրը կազմվել էր Զանգերի կենտրոնի աշխատակիցներին որպես համակարգի գլխավոր և բաղկացուցիչ մասնիկ, հաճախորդների հետ հետադարձ կապն ապահովող կարևոր օղակ դիտարկելու սկզբունքով:
Դասընթացներն ընդգրկում էին ինչպես նախնական գիտելիքներ բանկային գրագիտության և աշխատանքային էթիկայի, օրենքների և կանոնակարգերի վերաբերյալ, այդպես էլ արդիական մի քանի թեմաներ, որոնց թվում՝ Մոբայլ բանկինգ հավելվածի համալրմամբ պայմանավորված նոր հնարավորություններ ու ծառայություններ, ՀԾ-բանկ ծրագրում հաճախորդի քարտ-փաստաթղթերի հետ ծանոթացում, ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ կողմից ներգրավվող  ավանդատեսակների, առաջարկվող պլաստիկ քարտերի, բոլոր ծառայությունների վերաբերյալ  նյութեր, հաճախորդների համար պարզաբանող, խորհրդատվական աջակցության հմտություններ:
Բանկի Զանգերի կենտրոնում աշխատանքի անցնելու համար ընտրված մասնակիցները սահմանված սեղմ ժամկետում հաջողությամբ անցել են նախատեսված ծրագիրը՝ ուսուցման ավարտին հաջողությամբ անցնելով թեստավորում:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, կարեւորելով Հայաստանի բանկային շուկայում երիտասարդ և աշխատասեր անձնակազմի առկայությունը, շարունակելու է պարբերաբար ներդրում կատարել նոր աշխատակիցների ուսուցման և վերապատրաստման գործում`  հնարավորություն տալով սկսնակներին մասնագիտական ոլորտում նոր հորիզոններ բացահայտելու:

Треннинг для новых сотрудников АРМБИЗНЕСБАНКА
Одна из важнейших ценностей АРМБИЗНЕСБАНКА - это его команда. Придавая важное значение привлечению профессионалов, уже обладающих необходимыми навыками Банк также предоставляет возможность молодым, начинающим кадрам присоединиться к своей команде.
Аппарат Банка организовал двухнедельный треннинг для новых сотрудников Колл-центра, обеспечивающих круглосуточное обслуживание клиентов.
Учитывая важность работы профессионалов, работающих непосредственно с клиентами, программа треннинга была разработана с учетом того, что персонал Колл-центра является главным и составным компонентом системы, и ключевым звеном в обеспечении обратной связи с клиентами.
Курсы включали как базовые знания о банковской грамотности и трудовой этике, законов и нормативных актов, так и несколько актуальных тем, в том знакомство с картами- документами клиента в программе AS-Bank обусловленные прибавлением приложения «Мобильный банкинг», материалы по депозитным продуктам, пластиковым картам и всем услугам АРМБИЗНЕСБАНКА, навыки разъяснительной, консультационной поддержки для клиентов.
Отобранные для работы в Колл-центре участники в короткие сроки успешно прошли запланированную программу, сдав тест по окончании курса.
Подчеркивая важность присутствия молодых, трудолюбивых кадров на банковском рынке Армении, АРМБИЗНЕСБАНК будет продолжать внести свой посильный вклад в дело обучения и переподготовки новых сотрудников, давая новичкам возможность открывать новые горизонты в профессиональной сфере.