ԲԱՑԱՌԻԿ ՈՐԱԿԻ ԱՊԱՀՈՎՈՒՄ – DUETSCHEBANK-Ի ՄՐՑԱՆԱԿԸ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻՆ
Գերմանական DUETSCHEBANK-ն իր թղթակից բանկերի շրջանակում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻՆ շնորհել է գերազանցության մրցանակ 2013 թվականի ընթացքում միջազգային դոլարային փոխանցումների գծով ավտոմատացված գործընթացում (STP) 99,63% բացառիկ որակ ապահովելու համար: DUETSCHEBANK –ի ներկայացուցիչը մոտ օրերս կհյուրընկալվի ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ, որտեղ պաշտոնապես կհանձնի մրցանակը և կքննարկվեն համագործակցության զարգացման հեռանկարները:
Փոխանցումների ավտոմատացման բարձր որակի ապահովումը նպաստում է ծախսերի նվազեցմանը, ինչպես նաև գործարքի կատարման ժամանակատարության կրճատմանը:
Մրցանակը կարևոր ձեռքբերում է նաև այն առումով, որ այն թույլ կտա Բանկին էլ ավելի ամրապնդել մրցակցային դիրքերը տեղական շուկայում՝ միաժամանակ միջազգային հարթակում ներկայանալով՝ որպես հուսալի գործընկեր:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ Բանկն ունի թղթակցային ցանցի բավականին լայն աշխարհագրություն, որը ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս օգտվել դրամական փոխանցումների ծառայությունների համեմատաբար ցածր սակագներից, ինչպես նաև արագ և որակյալ սպասարկումից:

АРМБИЗНЕСБАНК УДОСТОЕН НАГРАДЫ DUETSCHEBANK ЗА БЕЗУПРЕЧНОЕ КАЧЕСТВО
В этот раз, АРМБИЗНЕСБАНК стал обладателем престижной награды DUETSCHEBANK “USD STP EXCELLENCE AWARD 2013” за безупречное качество  оформления международных переводов в долларах США не требующих ручной обработки, доля которых достигла 99,63%. Официальное вручение награды состоится на днях в АРМБИЗНЕСБАНКЕ во время визита представителя DUETSCHEBANK. В ходе встречи также будут обсуждены перспективы развития дальнейшего сотрудничества.
От высокого качества обработки и автоматизации международных платежей зависит скорость и стоимость расчетов для клиентов Банка.
Эта награда является важным достижением и в том смысле, что позволит Банку еще больше укрепить свои конкурентные позиции на местном рынке и выступить на международных рынках в качестве надежного партнера.
Широкая география корреспондентской сети АРМБИЗНЕСБАНКА позволяет клиентам воспользоваться относительно низкими тарифами на услуги денежных переводов, а также быстрым и качественным обслуживанием.