ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ ՓԲԸ-ն մասնակցեց ՙՀայաստանից՝ գլոբալ շուկա՚ միջազգային կոնֆերանսին
Շարունակելով փոքր բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումների շարքը, այս անգամ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԱՆԿԸ մասնակցեց ՙՄարավա Քոնսալթինգ՚ խորհրդատվական գործակալության կողմից հայաստանյան արտահանողների համար կազմակերպած ՙՀայաստանից՝ գլոբալ շուկա՚ միջազգային կոնֆերանսին, որի նպատակն էր արտահանման բնագավառում արտադրողների կարիքները բացահայտելը:
Կոնֆերանսին մասնակցում էին Հայաստանի խոշոր կազմակերպություններից բանախոսներ, ովքեր հանդես եկան կոնֆերանսին առնչվող տարբեր ելույթներով:
Միջոցառման ընթացքում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԱՆԿԻ մասնագետների կողմից ներկայացվեցին տվյալ սեգմենտի համար բանկային գործիքների ողջ սպեկտրը, իսկ միջազգային փորձագետների կողմից ներկայացվեցին արտահանման զարգացմանն անհրաժեշտ իրավաբանական, մարքեթինգային, լոգիստիկ աջակցման հնարավորություններն ու գործիքները:

ЗАО АРМБИЗНЕСБАНК принял участие в конференции “Из Армении на глобальный рынок”
Продолжая встречи с представителями малого бизнеса, в этот раз АРМБИЗНЕСБАНК принял участие в международной конференции “Из Армении на глобальный рынок”, организованной консалтинговым агенством “Марава консалтинг” для армянских экспортеров. Цель конференции – выявлять нужды экспортеров.
В конференции участвовали представители крупных организаций Армении, которые выступили с речью касательно конференции.
На мероприятии сотрудники АРМБИЗНЕСБАНКА представили весь спектр банковских инструментов для данного сегмента, а международные эсперты представили необходимые для развития экспорта юридические, маркетинговые, логистические возможности и инструменты.