Դուք գալիս եք ստեղծելու ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ նոր ապագան
Ճիշտ ձևավորել նոր աշխատակիցներից կազմված անձնակազմը, մոտիվացնել և զարգացնել նրանց՝ կազմակերպության ռազմավարական նպատակներին հասնելու համար. սա է ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ առջև դրված գլխավոր նպատակներից մեկը:
Օրերս Բանկի թիմը արդյունավետ և դրական հույզերով լի օր անցկացրեց Վանաձոր քաղաքում, որտեղ կազմակերպվել էր հանդիպում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ 9 մասնաճյուղերի նոր աշխատակիցների հետ:
Հանդիպման նպատակը կորպորատիվ մշակույթ ձևավորելն էր, որպեսզի յուրաքանչյուր աշխատող իրեն զգա թիմի մի մասնիկը, հասկանա աշխատանքի իր դիրքից բխող  պատասխանատվությունը, տիրապետի Բանկի առաքելության, զարգացման և տեսլականի մասին տեղեկատվությանը, կիսի բրենդի արժեքները:
ՙԴուք գալիս եք ստեղծելու ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ նոր ապագան՝ մեր հաճախորդների և ինքներդ ձեր համար՚,- նորեկներին իր խոսքն ուղղեց ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ Վարչության նախագահի տեղակալ Ալյոնա Ստրատանը:
Նոր աշխատակիցներին ներկայացվեցին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ռազմավարական ուղղությունները, խոսվեց այն մասին, թե ինչպես արդարացնել հաճախորդների սպասումները, ինչպես է ձևավորվում փոխգործակցությունը Բանկի գլխամասի և մասնաճյուղերի միջև: Լսվեցին նաև նրանց կարծիքները՝ աշխատանքային նոր միջավայրում հարմարվելու, հնարավոր խնդիրների հետ բախվելու, մյուս մասնաճյուղերի աշխատակիցների հետ հարաբերվելու վերաբերյալ:
Հետաքրքիր և արդյունավետ զրույցի արդյունքում մասնակիցները եկան այն եզրակցության, որ նման  հանդիպումները հնարավորություն են տալիս միմյանց ավելի շատ վստահել և դա շատ է օգնում նոր բարձունքներ նվաճելիս:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ կարևորելով Հայաստանի բանկային շուկայում երիտասարդ, տաղանդավոր և աշխատասեր անձնակազմի առկայությունը, շարունակելու է սկսնակների համար իրականացնել մասնագիտական ​​ոլորտում նոր հորիզոններ բացահայտելու քաղաքականությունը:

Вы идете строить новое будущее АРМБИЗНЕСБАНКА
Правильно формировать персонал из новых сотрудников, мотивировать и развивать их для достижения стратегических целей организации - одна из главных целей, поставленных перед АРМБИЗНЕСБАНКОМ.
На днях команда Банка провела продуктивный, полный положительными эмоциями день в Ванадзоре, где была организована встреча с новыми сотрудниками 9 филиалов АРМБИЗНЕСБАНКА.
Цель встречи - формировать корпоративную культуру, чтобы каждый сотрудник чувствовал себя частью команды, понимал ответственность своей должности, владел информацией о миссии, развитии и видении Банка, разделял ценности бренда.
«Вы идете строить новое будущее АРМБИЗНЕСБАНКА - для наших клиентов и для себя», - с этими словами обратилась к новичкам заместитель председателя правления ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» Алена Стратан.
Новым сотрудникам были представлены стратегические направления АРМБИЗНЕСБАНКА, также поговорили о том, как можно оправдать ожидания клиентов, как формируется взаимодействие между головным офисом и филиалами Банка, а также выразили мнения об адаптации к новой рабочей среде, о возможных проблемах, с которыми можно столкнуться, и общении с сотрудниками других филиалов.
В результате интересной и продуктивной беседы участники пришли к выводу, что подобные встречи позволяют больше доверять друг друга, и это помогает им при достижении новых высот.
Придавая важное значение присутствии молодых, талантливых и трудолюбивых сотрудников на банковском рынке Армении, АРМБИЗНЕСБАНК будет продолжать свою политику открывать новые горизонты в профессиональной сфере для начинающих.