«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն ստացել է ISO 27001:2013 ստանդարտի հավաստագիր
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ իրականացվեց Bureau Veritas Certification ֆրանսիական ընկերության կողմից ISO27001:2013 միջազգային ստանդարտների շրջանակներում  աուդիտ՝ վերահաստատելով Բանկի տեղեկատվական անվտանգության համակարգի համապատասխանությունը միջազգային ստանդարտներին:
ISO27001:2013 ստանդարտը նպաստում է Տեղեկատվական անվտանգության ղեկավարման համակարգի ստեղծմանն ու զարգացմանը, ապահովում է հաճախորդների անձնական տվյալները, նրանց ֆինանսական ակտիվներին վերաբերող, օրենքով և ներքին քաղաքականությամբ սահմանված գաղտնի տեղեկատվությունն ու տվյալների պահպանմանը:
ISO27001:2013 ստանդարտի հավաստագիրը փաստում է, որ տեղեկատվական անվտանգության ապահովումը  ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ գտնվում է բարձր մակարդակի վրա և արդյունավետ կառավարվում ու վերահսկվում է:
«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն, կարևորելով ISO 27001:2013 ստանդարտի և   որակի կառավարման համակարգի անհրաժեշտությունն ու նշանակությունը, լավագույն կերպով պահպանել է միջազգային բոլոր ստանդարտները, ինչի ապացույցն է Բանկին շնորհված  ISO 27001:2013 ստանդարտի հավաստագիրը:

ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” выдан сертификат ISO 27001:2013
Французская компания Bureau Veritas Certification в рамках международных стандартов ISO27001:2013 провела аудит в ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” и переутвердила соответствие Системы информационной безопасности Банка международным стандартам.
Стандарт ISO27001:2013 способствует созданию и развитию Системы управления информационной безопасностью, обеспечивает хранение личных данных клиентов,  данных касательно их финансовых активов, а также конфиденциальной информации, установленной законом и внутренней политикой.
Сертификат ISO27001:2013 свидетельствует, что обеспечение информационной безопасности находится на высоком уровне, эффективно управляется и контролируется в АРМБИЗНЕСБАНКЕ.
Осознавая необходимость и важность стандарта ISO27001:2013 и системы по управлению качеством, ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” наилучшим образом соблюдало все международные станадрты, доказательством чего является врученный Банку сертификат ISO27001:2013.