ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑ ԱՇԽԱՏԱՆՔԻ ՏՈՆԱՎԱՃԱՌԻՆ
Այսօր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) Կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնը համալսարանի բակում ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության «Զբաղվածության  պետական ծառայություն» գործակալության հետ համատեղ կազմակերպեց Աշխատանքի տոնավաճառ, որին մասնակցում էին մոտ 60 կազմակերպություններ, այդ թվում՝ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ:
Աշխատանքի տոնավաճառի ժամանակ մասնակից կազմակերպությունները համալսարանի ավարտական կուրսերի ուսանողներին և շրջանավարտներին ներկայացնում էին իրենց թափուր աշխատատեղերը:
ՀՊՏՀ կողմից իրականացվող նախագծի նպատակն է աջակցել շրջանավարտներին կարիերայի ձևավորման գործընթացում՝ միաժամանակ գործատուներին հնարավորություն ընձեռելով համալրելու իրենց կադրերը երիտասարդ մասնագետներով:
Աշխատանքի տոնավաճառին մասնակցում էին ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի առաջին տեղակալ Արայիկ Պետրոսյանը, «Զբաղվածության պետական ծառայության» գործակալության պետ Արտակ Մանգասարյանը:
ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ տաղավարը ներկայացնում էին Բանկի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչության, Ուսումնական կենտրոնի և Աշխատակազմի աշխատակիցները: Ուսանողներն ու շրջանավարտները ծանոթացան Բանկի թափուր աշխատատեղերին և փոխանցեցին իրենց ինքնակենսագրականները, որոնք անհրաժեշտության դեպքում հաշվի կառնվեն հաստիքները համալրելու ժամանակ:

АРМБИЗНЕСБАНК ПРИНЯЛ УЧАСТИЕ В ЯРМАРКЕ ТРУДА
Сегодня «Центр карьеры и маркетинга» Армянского Государственного Экономического Университета (АГЭУ) совместно с агентством «Государственная служба занятости» Министерства труда и социальных вопросов РА на территории университета организовали Ярмарку труда, в котором приняли участие около 60 организаций, в том числе АРМБИЗНЕСБАНК.
Цель проекта заключалась в организации встреч работодателей со студентами  последних курсов и выпускниками ВУЗ-ов, тем самым содействуя им в построении своей карьеры, а работодателям - в подборе молодых специалистов для вакантных должностей.
В числе участников был ректор АГЭУ Корьюн Атоян, первый заместитель министра труда и социальных вопросов РА Араик Петросян, начальник агентства «Государственная служба занятости» Артак Мангасарян.
Павильон ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» был представлен сотрудниками Управления человеческими ресурсами, Учебного центра и Аппарата банка. Студенты и выпускники ВУЗ-ов ознакомились с вакансиями Банка и передали свои резюме, которые в случае необходимости будут учитываться при пополнении кадров.