ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ և ՀՊՏՀ համագործակցությունը շարունակում է զարգանալ
Ավարտվեց «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) համագործակցության շրջանակում կազմակերպված հերթական նպատակային ծրագիրը. «Բանկային գործ» մասնագիտության 4-րդ կուրսի  երկու տասնյակից ավելի ուսանողներն ամփոփեցին «Բանկային ռիսկերի կառավարում» առարկայի ծրագրով նախատեսված, ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ անցկացված գործնական պարապմունքների արդյունքները…
Մոտ 1 ամիս տևողությամբ անցկացված գործնական պարապմունքների ընթացքում իրենց գիտելիքներն ու փորձն ուսանողներին փոխանցեցին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ տարբեր կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները, ովքեր տպավորված էին երիտասարդ սերնդի պատրաստակամությամբ և աշխատասիրությամբ:
Վերջին դասին Բանկի և համալսարանի ներկայացուցիչներն ուսանողներին վստահեցրին, որ նախաձեռնությունն իր դրական ազդեցությունն է ունենալու ուսանողներից յուրաքանչյուրի մասնագիտական ուղու զարգացման գործընթացում, ինչպես նաև փոխադարձ շնորհակալական խոսքեր հղեցին միմյանց կրթության և բիզնեսի ոլորտում առաջադեմ ծրագրեր նախաձեռնելու և արդյունավետ համագործակցություն կազմակերպելու համար:

Сотрудничество между АРМБИЗНЕСБАНКОМ и АГЭУ продолжает развиваться
Завершилась очередная целевая программа, организованная в рамках сотрудничества между ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" и Армянским Государственным Экономическим Университетом (АГЭУ). Свыше двадцати студентов 4-го курса по специальности "Банковское дело" подвели итоги проведенных в АРМБИЗНЕСБАНКЕ практических занятий, предусмотренных по предмету “Управление банковскими рисками”.
В ходе практических занятий, проведенных на протяжении около 1-го месяца, руководители разных структурных подразделений АРМБИЗНЕСБАНКА, передали свои знания и опыт студентам и были впечатлены готовностью и трудолюбием молодого поколения.
Во время последнего урока представители Банка и университета заверили студентов о положительном влиянии, которое  будет иметь данная инициатива в процессе развития профессионального пути каждого студента, а также  высказали слова взаимной благодарности за инициирование передовых программ в сфере образования и бизнеса, и организацию эффективного сотрудничества.