ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ բաց սեմինարը «Իմ ֆինանսների ամիս 2016» ծրագրի շրջանակում
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, ինչպես նախորդ տարիներին, այս տարի ևս մասնակցեց «Իմ ֆինանսների միամսյակ» ծրագրին… Այսօր ՀՀ Կենտրոնական Բանկի կողմից անցկացվող «Իմ ֆինանսների ամիս 2016» ծրագրի շրջանակում տեղի ունեցավ «ՀՀ բանկային համակարգի կարգավորման ուղղությունները» թեմայով բաց սեմինարը, որը վարում էր «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Ուսումնական կենտրոնի տնօրեն Արսեն Հովասափյանը:
Լսարանում ներկա էին Հայաստանի տարբեր համալսարանների 20-ից ավելի ուսանողներ, ովքեր ակտիվ մասնակցություն էին ունեցել ծրագրի միջոցառումներում:
Սեմինարի ընթացքում մասնակիցներին մատչելի կերպով ներկայացվեցին թեմային առնչվող տարբեր մանրամասներ ու խնդիրներ, հնչեցին հարց-պատասխաններ, ինչպես նաև եղան քննարկումներ:
Ուսանողները նշեցին, որ միջոցառումը օգտակար էր, իսկ ստացած գիտելիքները` պրակտիկ:
Նշենք, որ ֆինանսական միամսյակի ընթացքում անցկացվել են տարբեր թեմաներով այլ սեմինարներ, ուսուցողական ու տեղեկատվական ինտերակտիվ միջոցառումներ, քննարկումներ և  այլն:

Открытый семинар АРМБИЗНЕСБАНКА в рамках программы “Месяц моих финансов 2016
АРМБИЗНЕСБАНК, как и в предыдущие годы, в этом году также участвовал в программе "Месяц моих финансов"... Сегодня в рамках проводимой Центральным банком РА программы "Месяц моих финансов 2016" состоялся открытый семинар на тему “Направления регулирования банковской системы РА”. Семинар проводил директор Учебного центра ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Овасапян.
В аудитории присутствовали более 20-и студентов из разных вузов Армении, которые приняли активное участие в мероприятиях программы.
В ходе семинара участникам были доступно представлены различные детали и задачи касающиеся этой темы, были вопросы и ответы, а также дискуссии.
Студенты отметили, что мероприятие было полезным, а полученные знания -практическими.
Следует отметить, что в течение финансового месяца проводились семинары на различные темы, поучительные и информационные интерактивные мероприятия, дискуссии и т.д.