ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ համալրել է կանոնադրական կապիտալը
«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ խորհրդի որոշմամբ, Բանկի հետագա զարգացումը ապահովելու նպատակով, Բանկի բաժնետեր Վիտալի Գրիգորյանցը համալրել է կանոնադրական կապիտալը 8,467,060,000 ՀՀ դրամով:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ համալրված կանոնադրական կապիտալի առկայությամբ կշարունակի հաստատուն քայլերով իրագործել իր հեռանկարային զարգացմանն ուղղված ծրագրերը, ինչի արդյունքում կընդլայնվեն Բանկի արագ զարգացման ու կատարելագործման հնարավորությունները:
Նշենք, որ կանոնադրական կապիտալի համալրման գործընթացին զուգահեռ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, լինելով շուկայի առաջատարներից մեկը, ակտիվորեն աշխատանքներ է տարել միջազգային հարաբերությունների գծով ամուր հիմքեր ստեղծելու, կորպորատիվ կառավարումը զարգացնելու և առաջարկվող ծառայությունների որակն ու պայմանները բարելավելու ուղղությամբ: Ավելին, Բանկը շարունակում է ընդլայնել 50-ից ավելի տարածքային ստորաբաժանումներից կազմված մասնաճյուղային ցանցը՝ նպատակ դնելով Հայաստանի բոլոր մարզերում առնվազն մեկ մասնաճյուղ ունենալ:
Կարևոր է նշել նաև այն մասին, որ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ բացի ֆինանսական գործունեությունից, շարունակում է կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում իրականացնել մի շարք նպատակային ծրագրեր, որոնք կրում են Բանկի բաժնետիրոջ և ղեկավարության մեծահոգության ու մարդասիրության կնիքը:

АРМБИЗНЕСБАНК пополнил уставный капитал
Уставный капитал АРМБИЗНЕСБАНКА, согласно решению Совета, пополнен на 8,467,060,000 драм РА благодаря акционеру Виталию Григорьянцу, с целью обеспечения дальнейшего развития Банка.
С пополнением капитала АРМБИЗНЕСБАНК продолжит осуществлять программы, направленные на перспективное развития Банка. В результате расширятся возможности для быстрого развития и совершенствования Банка.
Примечательно, что параллельно пополнению уставного капитала АРМБИЗНЕСБАНК, являясь одним из лидеров рынка, вел активную работу по созданию прочной основы для крепких международных отношений, развитию корпоративного управления, улучшению качества и условий предлагаемых услуг. Более того, Банк продолжает расширять свою филиальную сеть, состоящую из более чем 50 региональных отделений, ставя перед собой задачу иметь как минимум один филиал во всех регионах Армении.
Важно отметить, что кроме финансовой деятельности, АРМБИЗНЕСБАНК, продолжает реализовать в рамках корпоративной социальной ответственности ряд целевых программ, которые носят отпечаток благородства и гуманности акционера и руководства Банка.