ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ ավարտվեց FASA-ի ՙՖինանսական վերլուծություն՚ դասընթացը
Ամփոփվեց Գերմանահայկական հիմնադրամի և գերմանական KfW զարգացման բանկի կողմից համատեղ իրականացվող ՙՀայաստանում գուղատնտեսության ոլորտի ֆինանսավորում՚ (FASA) ծրագրի շրջանակում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ վարկային ստորաբաժանման աշխատակիցների համար անցկացվող դասընթացներից մեկը՝ ՙՖինանսական վերլուծություն՚ թեմայով:
Գյուղատնտեսական վարկավորման գործընթացի արդյունավետության բարձրացման համար անցկացվող դասընթացը մշակվել է «Business and Finance Consulting» (BFC) ընկերության կողմից հատուկ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ համար:
Ֆինանսական հմտությունների զարգացմանն ուղղված 5-օրյա տևողությամբ դասընթացի ավարտին BFC-ի գյուղատնտեսական և բիզնես վարկավորման գծով փորձագետ Ալյոնա Բեվզյուկը թեսթավորման միջոցով ստուգեց ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ աշխատակիցների կողմից գիտելիքների ու փորձի յուրացումը  և նրանց հանձնեց դասընթացի մասնակցության հավաստագրերը:
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ ՙFASA՚ ծրագրի շրջանակում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ վարկային ստորաբաժանման աշխատակիցների համար անցկացվող դասընթացները շարունակվելու են մինչև տարեվերջ, որի ընթացքում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ աշխատակիցները կմասնակցեն նաև գյուղատնտեսական վարկավորման, փոքր բիզնեսի վարկավորման, որակավորման բարձրացման (ռիսկեր), որակի կառավարման համակարգի վերաբերյալ դասընթացներին:
Հիշեցման կարգով նշենք, որ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ մասնակցում է ՙՀայաստանում գուղատնտեսության ոլորտի ֆինանսավորում» (FASA) ծրագրին՝ իրականացնելով մատչելի վարկավորում:

В АРМБИЗНЕСБАНКЕ завершился тренинг FASA “Финансовый анализ”
Подведены итоги тренинга на тему “Финансовый анализ”, проведенного для работников кредитного подразделения АРМБИЗНЕСБАНКА в рамках совместной программы “Финансирование сельскохозяйственной сферы в Армении” (FASA) Немецко-Армянского Фонда и немецкого банка развития KfW.
Тренинг для повышения эффективности процесса сельскохозяйственного кредитования был разработан компанией “Business and Finance Consulting” (BFC) специально для АРМБИЗНЕСБАНКА.
По окончании 5-идневного тренинга по развитию финансовых навыков, эксперт BFC в области сельскохозяйственных и бизнес кредитов Алена Бевзюк посредством тестирования проверила уровень присвоения знаний и опыта работниками АРМБИЗНЕСБАНКА и вручила им сертификаты на участие в тренинге.
Также сообщаем, что тренинги для работников кредитного подразделения АРМБИЗНЕСБАНКА в рамках программы FASA будут продолжены до конца года, в течение которых работники АРМБИЗНЕСБАНКА также будут участвовать в тренингах относительно сельскохозяйственного кредитования, кредитования малого бизнеса, повышения квалификации (риски), системы менеджмента качества.
Напомним, что АРМБИЗНЕСБАНК участвует в программе “Финансирование сельскохозяйственной сферы в Армении” (FASA) осуществляя доступное финансирование.