ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ մեկնարկել են հատուկ դասընթացներ FASA ծրագրի շրջանակներում
Շվեյցարական «Business and Finance Consulting» (BFC) ընկերության աջակցությամբ ՙՀայաստանում գուղատնտեսության ոլորտի ֆինանսավորում» (FASA) ծրագրի շրջանակներում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ մեկնարկել են հատուկ դասընթացներ վարկային ստորաբաժանման աշխատակիցների համար:
Նախաձեռնության նպատակն է Բանկի աշխատակիցների գիտելիքների ավելացման և հմտությունների զարգացման միջոցով նպաստել գյուղատնտեսական ոլորտում վարկավորման գործընթացի արդյունավետ կազմակերպմանը:
Դասընթացները, որոնք վարելու է BFC-ի գյուղատնտեսական և բիզնես վարկավորման գծով փորձագետ Ալյոնա Բեվզյուկը, անցկացվելու է ինտերակտիվ ձևաչափով` հիմնված միջազգային փորձի վրա:
Բացի գյուղատնտեսական վարկավորմանը վերաբերող թեմաներից, նպատակային դասընթացի ծրագրով նախատեսված է նաև այնպիսի  քննարկումների կազմակերպումը, որոնք հիմնական նշանակություն ունեն ընդհանրապես վարկավորման գործընթացն արդյունավետ կազմակերպելու համար:
Միաժամանակ նշենք, որ Գերմանահայկական հիմնադրամի և գերմանական KfW զարգացման բանկի կողմից համատեղ իրականացվող ՙՀայաստանում գուղատնտեսության ոլորտի ֆինանսավորում» (FASA) ծրագրի հնարավորություններից, որին մասնակցում է նաև ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, կարող են օգտվել այն ձեռնարկությունները, ձեռնարկատերերը և անհատ գյուղատնտեսները, որոնք, առաջնային գյուղատնտեսությանը զուգահեռ, ներգրավված են գյուղատնտեսական արտադրանքի վերամշակման,  գյուղատնտեսության համար նյութերի, պարարտանյութերի և քիմիկատների արտադրության, ինչպես նաև գյուղատնտեսության հետ կապված տարբեր ծառայությունների մատուցման և այլ ոլորտներում:

В АРМБИЗНЕСБАНКЕ начались специальные тренинги в рамках программы FASA
При поддержке швейцарской компании «Business and Finance Consulting» (BFC) в рамках программы “Финансирование сельскохозяйственной сферы в Армении” (FASA) в АРМБИЗНЕСБАНКЕ стартовали специальные курсы для работников кредитного подразделения.
Цель этой инициативы способствовать эффективной организации процесса кредитования в сельскохозяйственной сфере путем повышения уровня знаний и развития навыков сотрудников Банка.
Тренинги будет проводить эксперт BFC в области сельскохозяйственных и бизнес кредитов Алена Бевзюк в интерактивном формате, основанном на международном опыте.
В дополнение к темам, связанным с сельскохозяйственным кредитованием, программой целевого тренинга предусмотрено также проведение таких дискуссий, которые имеют первостепенное значение для эффективной организации процесса кредитования.
Примечательно, что возможностями совместной программы Немецко-Армянского Фонда и немецкого банка развития KfW “Финансирование сельскохозяйственной сферы в Армении” (FASA), в которой участвует также АРМБИЗНЕСБАНК, могут пользоваться предприятия, предприниматели и частные фермеры, которые параллельно первичному сельскому хозяйству, заняты в сфере переработки сельскохозяйственной продукции, производства материалов, удобрений и химикатов для сельского хозяйства, а также оказания различных услуг, связанных с сельским хозяйством и других сферах.