ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ «ԻՄ ՔԱՅԼԸ» ՀԱՆՈՒՆ ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ԳՈՐԾԱՐԱՐ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻ ՀՈՎԱՆԱՎՈՐ
Սույն թվականի մայիսի 11-ին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ հովանավորությամբ Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքում տեղի ունեցավ ՙԻմ քայլը հանուն Գեղարքունիքի մարզի՚ գործարար համաժողովը:
Համաժողովի շրջանակներում ելույթ ունեցավ Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոյանը, նշելով, որ  Գեղարքունիքի մարզն առաջիկայում աշխարհի կարևոր տարածաշրջաններից մեկը դառնալու մեծ նախադրյալներ ունի՝ այդ կերպ մեծացնելով իր դերն ու նշանակությունը: Մարզպետը նշեց, որ մարզի զարգացման հարցում առաջնային են գյուղատնտեսությունը, այլընտրանքային էներգետիկայի զարգացումը և զբոսաշրջությունը: Մարզպետը վստահ է, որ Գեղաքունիքի մարզն էկո մարզ դառնալու մեծ նախադրյալներ ունի:
Համաժողովին ներկա էին 110 գործարար, որոնցից 72-ը Հայաստան էին ժամանել արտերկրից: Ներդրումային բիզնես-ծրագերի համաժողովը նպատակ ունի մարզի տնտեսության և համայնքների զարգացման գործընթացներին ներգրավել Հայաստանի և արտերկրի գործարարների:
Համաժողովի մասնակիցներին իր ողջույնի խոսքը հղեց նաև Հայաստանի Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ով կարևորեց մարզային համաժողովները՝ նշելով, որ սա արդեն 4-րդ մարզային համաժողովն է: Համաժողովի ընթացքում ելույթ ունեցավ նաև ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արտավազդ Սարգսյանը, ով ողջունեց մարզային զարգացմանն ուղղված նախագծերի իրականացումը, նշելով, որ Բանկը մշտապես աջակից է երկրի տնտեսական և տարածաշրջանային զարգացմանն ուղղված ծրագրերի իրականացմանը:
Համաժողովի շրջանակներում կայացավ նաև տեղական արտադրանքի էքսպո-ցուցահանդես, որին իր տաղավարով մասնակցում էր նաև համաժողովի գլխավոր հովանավոր ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ: Համաժողովի հյուրերը շրջեցին ցուցահանդեսի տաղավարներով՝ ծանոթանալով Բանկի կողմից ներկայացված ծառայություններին և էքսպո-ցուցահանդեսին ներկայացված արտադրանքներին:

АРМБИЗНЕСБАНК - ГЛАВНЫЙ СПОНСОР БИЗНЕС-ФОРУМА “МОЙ ШАГ” РАДИ ГЕГАРКУНИКСКОГО МАРЗА
11 мая с.г., под эгидой АРМБИЗНЕСБАНКА в городе Гавар состоялся бизнес-форум “Мой шаг” ради Гегаркуникского марза.
Губернатор Гегаркуника Гнел Саноян выступил в форуме с речью, отметив, что у Гегаркуникской области есть большие предпосылки для того, чтобы стать одним из важнейших регионов мира в ближайшем будущем, что повысит его роль и значение. Губернатор отметил, что сельское хозяйство, развитие альтернативной энергетики и туризм являются приоритетными для развития региона. Губернатор уверен, что у Гегакуникской области есть большие предпосылки для становления экорегионом.
В форуме присутствовали 110 бизнесменов, 72 из которых прибыли в Армению из-за рубежа. Целью форума по инвестиционно-деловым программам является привлечение армянских и иностранных бизнесменов в процессы развития экономики и сообщества региона.
Участников форума также поприветствовал премьер-министр Армении Никол Пашинян, отметив важность региональных конференций, и добавил, что это уже четвертая региональная конференция. В форуме также выступил Председатель правления ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» Артавазд Саргсян. Он приветствовал реализацию проектов регионального развития, отметив, что Банк постоянно поддерживает программы экономического и регионального развития.
В рамках форума также была организована выставка местных продуктов, в которой со своим павильоном принял участие генеральный спонсор форума АРМБИЗНЕСБАНК. Гости форума прошлись по выставочным павильонам, ознакомились с услугами и продукцией Банка, представленной на выставке.