ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ստորագրել է բացառիկ պայմաններով եռակողմ համագործակցության հուշագիր
ՙՀայբիզնեսբանկ՚ ՓԲԸ-ի վարչության նախագահի տեղակալը, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալը և ՀՀ կառավարության աշխատակազմի «Գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացման ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՊՀ-ի գյուղական ֆինանսավորման կառույցի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարը ստորագրել են բացառիկ պայմաններով եռակողմ համագործակցության հուշագիր, որը կնպաստի գյուղատնտեսության ոլորտի    վարկավորման գործընթացի զարգացմանը:
Համագործակցության ծրագրի նպատակն է տնտեսվարողների բիզնեսի բարելավման համար ստեղծել մատչելի պայմաններ՝ նպաստելով գյուղատնտեսության արագ և արդյունավետ  զարգացմանը:
Նշված ծրագրերին արդեն միացել է 8 ֆինանսական կառույց, ավելացել է նաև կապալառուների ցանկը` համալրվելով և՜ տեղական կազմակերպություններով, և՜ արտասահմանյան բավական մեծ փորձ ունեցող ընկերություններով:
Տեղեկացնենք,  որ շահառուները  կարկտապաշտպան ցանցերի և կաթիլային ոռոգման համակարգերի ներդրման համար կարող են ստանալ տարեկան 2, իսկ ինտենսիվ պտղատու այգիների հիմնման համար` 5 % տոկոսադրույքով վարկեր:
«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ–ի վարչության նախագահի տեղակալ Նշան Գրիգորյանն ընդգծել է, որ նշված ծրագրերով առավել քան բարենպաստ պայմաններ են ստեղծված գյուղատնտեսության ոլորտի վարկավորման համար, և   ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ևս մեծ պատասխանատվությամբ ակտիվորեն կմասնակցի ծրագրին` իրականացնելով նախատեսված պայմաններով վարկավորում:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ մշտապես կարևորում է նմանատիպ նախաձեռնությունների իրականացումը՝ նպաստելով գյուղատնտեսության ոլորտի    վարկավորման գործընթացի զարգացմանը, Հայաստանում բարենպաստ պայմաններով արդյունավետ վարկավորման ստեղծմանը:
ԲԱՆԿԸ շարունակ ձգտում է նմանատիպ ծրագրերը հաճախորդին առավել հասանելի դարձնել՝ այդ կերպ նպաստելով երկրում տնտեսական աճի  զարգացմանը:

АРМБИЗНЕСБАНК подписал трехсторонний меморандум о сотрудничестве на экслюзивных условиях
Заместитель председателя правления ЗАО “Армбизнесбанк”, заместитель министра сельского хозяйства РА и представитель директора “Бюро по реализации программ экономического развития сельских территорий” Аппарата правительства РА Государственное Учреждение подписали трехсторонний меморандум о сотрудничестве на экслюзивных условиях, который будет способствовать развитию сельскохозяйственного сектора.
Цель программы сотрудничества создать благоприятные условия для улучшения бизнеса хозяйствующих субъектов содействовав быстрому и эффективному развитию сельского хозяйства.
К упомянутым программам уже присоединились 8 финансовых учреждений, а также увеличился список подрядчиков, который пополнился как местными компаниями, так и зарубежными компаниями с большим опытом работы.
Следует отметить, что для внедрения сетей противоградовой защиты и систем капельного орошения бенефициары могут получать займы по ставке процента 2%, а для создания интенсивных фруктовых садов - по 5% годовых.
Заместитель председателя ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» Ншан Григорян подчеркнул, что благдаря этим программам созданы более благоприятные условия для кредитования  сельскохозяйственного  сектора, и АРМБИЗНЕСБАНК тоже будет с большой ответственностью и активно участвовать в программе, осуществив  кредитование на предусмотренных условиях.
АРМБИЗНЕСБАНК постоянно подчеркивает важность реализации подобных инициатив, способствовав развитию процесса кредитования сельскохозяйственного сектора и созданию эффективного кредитования на благоприятных условий в Армении.
Банк постоянно стремится сделать такие программы более доступными для клиента, тем самым способствуя экономическому росту в стране.