ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ-ՔՆՆԱՐԿՈՒՄԸ ՄԱՐԶԵՐՈՒՄ ԳՈՐԾՈՂ ՄԱՍՆԱՃՅՈՒՂԵՐԻ ԿԱՌԱՎԱՐԻՉՆԵՐԻ ՀԵՏ
Նոյեմբերի 24-ին տեղի ունեցավ ևս մեկ աշխատանքային հանդիպում-քննարկում Բանկի Վարչության նախագահի տեղակալ-Տարածքային զարգացման և Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների դեպարտամենտի տնօրեն, Վարչության անդամի ժ/պ Ալյոնա Ստրատանի և Տավուշի, Գեղարքունիքի, Արարատի, Կոտայքի, Լոռու մարզերում գործող  թվով 11 մասնաճյուղերի կառավարիչների հետ:
Աշխատանքային հանդիպում-քննարկումն այնքանով էր յուրօրինակ, որ առավել ջերմ մթնոլորտում և տոնական տրամադրությամբ տեղի ունեցավ Դիլիջան քաղաքի ՙԴիլիջան Ռեզորթ՚ հյուրանոցային համալիրում:
Բանկի Գլխամասային գրասենյակի ներկայացուցիչները ներկայացրեցին մասնաճյուղային ցանցի զարգացման, բարելավման և նոր բանկային պրոդուկտների ներդրման միտումները: Քննարկվեցին նաև մասնաճյուղային ցանցի աշխատակիցների համար ուսուցման և վերապատրաստման, ինչպես նաև մոտիվացիոն ծրագրեր կազմակերպելու հարցերը:
Կառավարիչներն իրենց հերթին ներկայացրեցին պրեզենտացիոն նյութեր իրենց մասնաճյուղի տարածաշրջանում զբաղեցրած դիրքի, ձեռքբերումների և խնդիրների վերաբերյալ:
Կառավարիչների ոգևորվածությամբ պայմանավորված հանդիպումն ավարտվեց նախատեսվածից ուշ, քանի որ բոլորը կորցրել էին ժամանակի զգացումը: Կառավարիչները խնդրեցին ղեկավարությանը նման հանդիպումներն առաջիկայում կազմակերպել ավելի հաճախ: Հանդիպումն ամփոփվեց ամանորի շունչը մեկնարկող տոնական միջավայրում:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ փորձում է իրականացնել իր առջև դրված բոլոր նպատակները, իսկ դրանց իրագործողը մասնավորապես հանդիասնում են աշխատակիցները, ուստի Բանկն անում է ամեն հնարավոր բան, որպեսզի յուրաքանչյուր աշխատակից իրեն զգա գնահատված՝ ունենալով կարերայի աճ և մասնագիտական զարգացում:

ВСТРЕЧА-ДИСКУССИЯ РУКОВОДИТЕЛЕЙ АРМБИЗНЕСБАНКА С УПРАВЛЯЮЩИМИ ФИЛИАЛОВ В МАРЗАХ
24-го ноября состоялась еще одна рабочая встреча-дискуссия заместителя Председателя Правления-директора Департамента территориального развития и Информационных технологий, и/о члена Правления АРМБИЗНЕСБАНКА Алены Стратан и управляющих 11-и филиалов Банка, действующих в марзах Тавуш, Гегаркуник, Арарат, Котайк, Лори.
Рабочая встреча-дискуссия была своеобразной тем, что прошла в теплой атмосфере и в праздничном настроении в гостиничном комплексе “Дилижан Резорт” города Дилижана.
Представители Головного офиса Банка представили тенденции развития, улучшения филиальной сети, а также внедрения новых банковских продуктов. Также обсуждались вопросы по организации курсов обучения и переподготовки, а также мотивирующих программ для сотрудников филиальной сети.
В свою очередь управляющие филиалов представили презентационные материалы о   конкурентной позиции своих филиалов в регионе, об их достижениях и проблемах.
Управляющие филиалов были так полны энтузиазмом, что встреча завершилась позже запланированного времени,  поскольку все присутствующие потеряли чувство времени. Управляющие попросили руководство Банка чаще организовать такие встречи в будущем. Встреча была подведена в атмосфере наступающего новогогоднего праздника.
АРМБИЗНЕСБАНК пытается достичь всех поставленных перед ним целей, а их исполнителями, в частности, являются сотрудники, поэтому Банк делает все возможное, чтобы каждый сотрудник почувствовал себя ценным, имея карьерный рост и профессиональное развитие.