ԺՊԻՏՆԵՐ ԵՎ ԳՈՒՅՆԵՐ. ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑ «ՀԱՇՏ ՃԱՄԲԱՐ» ԾՐԱԳՐԻՆ
ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ-ն արդեն երրորդ անգամ մեծ սիրով մասնակցեց «Հաշտ Ճամբար» ծրագրին, որի նախաձեռնողն էր Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակը:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ «Հաշտ ճամբար» ծրագրի շրջանակներում այցելեց Հանքավանում և Ծաղկաձորում գտնվող ճամբարներ, որտեղ իրենց ամառային հանգիստն էին անցկացնում մինչև 13 տարեկան անապահով ընտանիքների երեխաները:
Բանկի աշխատակիցները երեխաների հետ խաղացին ֆինանսական խաղեր, բացատրեցին թե ինչ է գումարը և ինչպես պետք է այն ճիշտ տնօրինել՝ պլանավորելով ծախսերը, ինչից հետո խաղում էին խաղ, երեխաների գիտելիքներն ամրապնդելու համար:
Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակի նախաձեռնության շնորհիվ երեխաները ծանոթացան ֆինանսական համակարգի կազմակերպությունների գործունեությանը, ֆինանսական թեմայով խաղեր խաղացին, սովորեցին ինչ է արժույթը, ծանոթացան  արտարժույթի թղթադրամներին, և պատկերացում կազմեցին ինչպես կարելի է կատարել արտարժույթի փոխանակում, իսկ Կենտրոնական բանկի մասնագետները փորձում էին հատուկ խաղերի միջոցով երեխաներին ծանոթացնել ֆինանսական բառերին և դրանց նշանակությանը:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ մշտապես կարևորում է ապագա սերնդի տեղեկացված և կրթված լինելու հանգամանքը, քանզի նրանց հետ միասին է կերտվում ապագայի հուսալի ճանապարհը…

УЛЫБКИ И ЦВЕТА: АРМБИЗНЕСБАНК ПОУЧАСТВОВАЛ В ПРОГРАММЕ “МИРНЫЙ ЛАГЕРЬ”
ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” уже в третий раз с большой радостью поучаствовало в программе “Мирный лагерь”. Инициатором программы был Офис финансового примирителя.
В рамках программы “Мирный лагерь” сотрудники АРМБИЗНЕСБАНКА посетили лагеря в Анкаване и Цахкадзоре, где дети из неосбепеченных семей в возрасте до 13-и лет проводили свой летний отдых.
Сотрудники Банка поиграли в разные финансовые игры с детьми, объясняли детям что такое деньги, как нужно правильно управлять ими и планировать расходы, после чего поиграли в игру для укрепления их знаний.
Благодаря инициативе Офиса финансового примирителя дети ознакомились с деятельностью организаций финансовой системы, поиграли в игры на финансовую тему, познали что такое валюта, ознакомились с иностранными банкнотами, разобрались как можно обменять валюту, а специалисты Центрального банка старались с помощью специальных игр ознакомить детей с финансовым словарем и значением этих слов.
АРМБИЗНЕСБАНК постоянно придает важное значение осведомленности и начитанности будущего поколения, так как с ними строится надежная дорога в будущее …