ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ «Իմ քայլը հանուն Կոտայքի մարզի» ներդրումային համաժողովի հովանավոր
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ մասնակցեց «Իմ քայլը հանուն Կոտայքի մարզի» ներդրումային համաժողովին, որը տեղի ունեցավ օգոստոսի 17-ին Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքում:
Հանդիսանալով ֆորումի հովանավոր՝ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, համաժողովին զուգահեռ մեկնարկած տեղական արտադրանքի էքսպո-ցուցահանդեսին  առանձնացավ իր տաղավարով՝ մասնակիցներին ներկայացնելով Բանկի պրոդուկտներն ու ծառայությունները:
Բանկի պատվիրակությունը ներկայացնում էին Գլխամասային գրասենյակի, ինչպես նաև «Հրազդան» մասնաճյուղի աշխատակիցներն ու կառավարիչը:
Ողջունելով համաժողովի մասնակիցներին՝ Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը ներկայացրեց մարզի զարգացման հայեցակարգը, առանձնացնելով չորս գերակա ուղղություններ: Համաժողովի ընթացքում ներկայացվեց տասը հաջողված ձեռնարկությունների և շուրջ 25 ներդրումային ծրագրերի պատմություններ:
Դիմելով համաժողովի մասնակիցներին՝ ՀՀ վարչապետը նշեց, որ Կոտայքն արդյունաբերական Հայաստանի ամենահզոր կենտրոններից մեկն է եղել և այսօր էլ առաջնային խնդիրներից է ապահովել պայմաններ ինչպես մարզում, այնպես էլ ամբողջ երկրում ոլորտը զարգացնելու համար:
Ֆորումի ընթացքում ցուցադրվեց մարզի ներդրումային գրավչության մասին պատմող ֆիլմ, տեղի ունեցավ պանելային քննարկում:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, կարևորելով մարզերի զարգացման ռազմավարությունը, տեղական արտադրողին ներկայացրեց ակտիվորեն  զարգացող պրոդուկտները փոքր և միջին բիզնեսի համար: Գործարարները  հնարավորություն ունեցան ծանոթանալ Բանկի ծառայությունների և լուծումների ամբողջական փաթեթին՝  նոր գաղափարներ կյանքի կոչելու և  արդեն գործող ծրագրերը խթանելու ակնկալիքով:

АРМБИЗНЕСБАНК - спонсор инвестиционного форума “Мой шаг ради Котайкского марза”
АРМБИЗНЕСБАНК принял участие в инвестиционном форуме “Мой шаг ради Котайкского марза”, который состоялся 17-го августа в г. Цахкадзоре Котайкского марза.
Параллельно стартовавшейся форуму экспо-выставке местной продукции, АРМБИЗНЕСБАНК, являясь спонсором форума, организовал свой павильон, где участники ознакомились с услугами и продукцией Банка.
Делегация Банка была представлена сотрудниками Головного офиса, а также сотрудниками и управляющим филиала “Раздан”.
Поприветствовав участников форума, губернатор Котайкского марза Романос Петросян представил концепцию развития марза, уделив особое внимание четырем приоритетным направлениям. На форуме были представлены истории десяти успешных предприятий и около 25-и инвестиционных программ.
Обращаясь к участникам форума, премьер-министр Армении отметил, что Котайк был одним из крупнейших центров промышленной Армении и сегодня тоже одной из приоритетных задач является создание условий как в регионе, так и в стране для развития отрасли.
В рамках форума был представлен фильм, рассказывающий об инвестиционной привлекательности марза, состоялось панельная дискуссия
Осознавая важность стратегии развития марзов, АРМБИЗНЕСБАНК представил местному производителю активно развивающиеся продукты для малого и среднего бизнеса. Бизнесмены ознакомились с полным пакетом услуг и решений Банка в ожидании претворения в жизнь новых идей и стимулирования уже действующих программ.