ԲԻԶՆԵՍ ՎԱՐԿ ՙՄԻՆԻ՚ ՓՈՔՐ ԲԻԶՆԵՍԻ ՀԱՄԱՐ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ԿՈՂՄԻՑ
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ գործարկում է «ՄԻՆԻ» վարկատեսակը փոքր բիզնեսի ներկայացուցիչների համար: Վարկը տրամադրվում է մինչև 5 տարի ժամկետով՝ շրջանառու միջոցների համալրման և ներդրումային նպատակներով:
Վարկ ստանալու համար հաճախորդները հնարավորություն կունենան ստանալ վարկ՝ անշարժ գույքի գրավադրմամբ մինչև 25 մլն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթով, տարեկան 11-13% տարեկան տոկոսադրույքով (կախված ընտրված արժույթից): Վարկի տրամադրման պայման է հանդիսանում դրական ֆինանսական վերլուծությունը:
«Փոքր բիզնեսին աջակցումը և պահպանումը Բանկը դիտարկում է որպես թիրախային հատված` Բանկի զարգացման ռազմավարության շրջանակներում 2019-2021 թվականների համար: «ՄԻՆԻ» վարկատեսակի տրամադրումը նախատեսվում է հնարավորինս պարզ, արագ և հաճախորդի համար նվազագույն ծախսերով: Հուսով ենք, որ այս պայմանները հնարավորինս դրական ազդեցություն կունենան փոքր բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ ամուր և երկարաժամկետ համագործակցության հաստատման համար», - նշեց ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ Վարչության Նախագահի տեղակալ Ալյոնա Ստրատանը:

АРМБИЗНЕСБАНК ЗАПУСКАЕТ КРЕДИТНЫЙ ПРОДУКТ “МИНИ» ДЛЯ МАЛОГО БИЗНЕСА
Армбизнесбанк запускает кредитный продукт «МИНИ» для  предприятий малого бизнеса. Заемные средства предоставляются на оборотные и инвестиционные цели на срок до пяти лет.
Заявителям на получение кредита предоставится возможность получить кредит в размере до 25 милионов драм РА или в валютном эквиваленте, под залог недвижимости с годовой процентной ставкой 11-13% (в зависимости от выбранной валюты). Условиями выдачи кредита будут положительный финансовый анализ.
"Поддержка и сопровождение предприятий малого бизнеса, рассматривается Банком  в качестве целевого сегмента в рамках стратегии развития Банка на 2019-2021 год. Выдача кредита «МИНИ» предполагается в максимально упрощенной форме, оперативно и минимально затратно для клиента. Мы надеемся, что данные условия максимально положительно скажутся на выстроении крепкого и долгосрочного сотрудничества с представителями малого бизнеса", - отметила Заместитель Председателя Правления Армбизнесбанка Алёна Стратан.