ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ հերոսաբար զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների կողքին է
ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ Վարչությունը, ի դեմս՝ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանի, հաշվի առնելով վերջին օրերին ԼՂՀ տարածքում ծավալված ռազմական գործողություններն ու դրանց հետևանքները, հատկապես՝ բարձր գնահատելով հայ ազգի հերոս տղաների անձնվեր սխրագործությունը հայրենի հողի և ժողովրդի պաշտպանության համար հակառակորդի դեմ վարվող մարտերի ժամանակ, որոշում է կայացրել ս.թ. ապրիլի 1-ից 7-ը ԼՂՀ-ում պատերազմական գործողությունների ընթացքում զոհված քաջարի ազատամարտիկների և նրանց ընտանիքների՝ Բանկի նկատմամբ ստանձնած վարկային պարտավորությունները համարել առ ոչինչ (վարկային պարտավորությունները զրոյացվում են):
ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ Վարչության նիստի ընթացքում Արսեն Միքայելյանը նշեց. ՙԲանկը Արցախում ստեղծված իրավիճակում տարբեր նպատակներով ցուցաբերած օժանդակությունների համատեքստում նման կերպ փորձում է աջակցել և սատար կանգնել նաև մեր հերոսների ընտանիքներին, ովքեր ազգին պարգևել էին իսկական պաշտպաններ, ում շնորհիվ անառիկ են մեր հայրենիքի սահմանները, խաղաղ են մեր առավոտները, անհոգ են մեր մանուկները և հայրենասիրական ոգով են ներշնչված աշխարհասփյուռ հայերը՚:

АРМБИЗНЕСБАНК рядом с семьями героически павших солдат
С учетом сложившихся в последние дни на территории НКР военных действий и их последствий, в частности, высоко оценивая самоотверженный героизм сынов армянского народа за защиту родной земли и народа во время сражений с врагом, Правлением ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК”, в лице Председателя правления Арсена Микаеляна, принято решение кредитные обязательства погибших во время военных действий в НКР в период с 1-7 апреля с.г. храбрых бойцов и членов их семей перед Банком считать ничтожными (кредитные обязательства обнуляются).
На заседаниии Правления ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК”, Арсен Микаелян отметил: “Банк, в контексте поддержки оказанной для различных целей в сложившейся в Арцахе ситуации, пытается таким образом оказать поддержку и содействие также семьям наших героев, подарившим нашему народу истинных защитников, благодаря которым границы нашей родины неприступны, утро у нас мирное, наши дети беспечны и армяне по всему миру вдохновлены духом патриотизма”.