ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ կրկին «Ռոսգոսստրախ Արմենիա»-ի մրցույթի հաղթող
Ամփոփվեց «ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ» ապահովագրական ընկերության կողմից «Ապահովագրական պրոդուկտների լավագույն վաճառող» խորագրով 2016թ. մայիսի 2-ից մինչև 2016թ. դեկտեմբերի 31-ն անցկացված մրցույթը, որին մասնակցում էին գործընկեր ինը ՀՀ առևտրային բանկերի,  այդ թվում՝ «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ աշխատակիցները:
Մրցույթի հիմնական նպատակը աշխատակիցների մոտիվացիայի միջոցով ապահովագրական պրոդուկտների գործակալական վաճառքի ծավալների մեծացումն ու ապահովագրական ծառայությունների տարածումն էր:
Մրցակից բանկերի աշխատակիցների շարքում ապահովագրական պրոդուկտների վաճառքի և կնքված պայմանագրերի քանակով ամենաբարձր ցուցանիշը գրանցվել է «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Գլխամասային գրասենյակի վարկային ստորաբաժանման աշխատակից Արտյոմ Պետրոսյանի կողմից, ում պարգևատրումով էլ սկսվեց մրցանակների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
«ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ» ապահովագրական ընկերությունն այս տարի հաղթողի համար պատրաստել էր դեպի Միացյալ Արաբական Էմիրություններ ուղևորության փաթեթ, որն ինչպես հայտարարվեց մրցույթի կազմակերպիչների կողմից շահել է լավագույն բանկերից մեկի՝ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ աշխատակիցը:
Ինչպես տեղեկացրեցին «ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ՚ ապահովագրական ընկերության գրասենյակից, մրցույթի հետ կապված սպասումներն ամբողջությամբ արդարացվել են, քանի որ առևտրային բանկերի աշխատակիցների կողմից կնքված պայմանագրերի քանակը զգալի աճ է ապահովել:

АРМБИЗНЕСБАНК вновь стал победителем конкурса
Подведены итоги конкурса “Лучший продавец страховых продуктов”, проведенного со 2-го мая 2016г. по 31-ое декабря 2016г. страховой компанией “РОСГОССТРАХ АРМЕНИЯ”. В конкурсе принимали участие сотрудники девяти коммерческих банков Армении, в том числе ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК”.
Основной целью конкурса было увеличение объемов агентских продаж страховых продуктов и  распространение страховых услуг посредством мотивации сотрудников.
Самый высокий показатель по продаже страховых продуктов и количеству заключенных договоров среди сотрудников конкурентных банков зарегистрирован сотрудником кредитного подразделения Головного офиса ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Артемом Петросяном,  награждением которого началась церемония вручения призов.
В этом году страховая компания “РОСГОССТРАХ АРМЕНИЯ” подготовила для победителя турпакет в Объединённые Арабские Эмираты, который выиграл сотрудник АРМБИЗНЕСБАНКА, признанного одним из лучших банков.
По сообщению страховой компании “РОСГОССТРАХ АРМЕНИЯ” ожидания, связанные с конкурсом полностью оправданы, так как число договоров, заключенных сотрудниками коммерческих банков, значительно увеличилось.