ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑ ԽՆԱՅՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕՐՎԱՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ԷՔՍՊՈՅԻՆ
Հոկտեմբերի 31-ին խնայողությունների միջազգային օրվա կապակցությամբ ՀՀ Կենտրոնական բանկը, Հայաստանի բանկերի միությունը, Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակը և Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամը Միջազգային համագործակցության խնայողական բանկերի (ԳԽՀ) հիմնադրամի հետ համատեղ կազմակերպել էին բազմաթիվ միջոցառումներ, ինչպես նաև ավանդական դարձած «Խնայողությունների էքսպո» ցուցահանդեսը:
Միջոցառմանն իր ակտիվ մասնակցությունն ունեցավ նաև «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն: Ֆինանսական ցուցահանդեսի ընթացքում Բանկի ներկայացուցիչները այցելուներին ներկայացրեցին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ կողմից առաջարկվող ժամկետային ավանդների պայմանները՝ ներկայացնելով դրանց առավելությունները:
Ֆինանսական ցուցահանդեսի ընթացքում կազմակերպվեց նաև խաղարկություն, որի ընթացքում պատահականության սկզբունքով ընտրվեցին բոլոր մասնակից ընկերությունների անվանական հաղթողները: ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ևս անմասն չմնաց՝ իր անվանական նվերը հանձնելով պատահականության սկզբունքով ընտրված հաջողակ այցելուին:
Միջոցառման կազմակերպիչներն ու մասնակիցները փորձեցին բարձրացնել հասարակության շրջանում ֆինանսական գիտելիքների մակարդակը, բացատրել անձնական ֆինանսների անսխալ կառավարման առանձնահատկությունները՝ խթանելով խնայողություններ կատարելու նախաձեռնությունը:
Հիշեցնենք, որ Խնայողություների միջազգային օրը որոշվել է Իտալիայի Միլան քաղաքում տեղի ունեցած Խնայբանկերի առաջին միջազգային կոնգրեսում, 1924 թվականին: 1989թ. այն պաշտոնապես ամրագրվել է ՄԱԿ-ի կողմից, իսկ 2012թ. Հայաստանը համալրել է Խնայողությունների միջազգային օրը նշող երկրների ցանկը:

АРМБИЗНЕСБАНК принял участие в экспо, посвященном дню сбережений
31-го октября, в связи с Международным днем сбережений Центральный банк РА, Союз банков Армении, офис  Примирителя финансовой системы и Фонда гарантирования вкладов совместно с Фондом сберегательных банков для международного сотрудничества организовали ряд мероприятий, а также уже ставшей традицией выставку “Экспо сбережений”.
На мероприятии активное участие приняло также ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК”. Во время финансовой выставки представители Банка представили посетителям условия и преимущества срочных вкладов, предлагаемых АРМБИЗНЕСБАНКОМ.
Также, в ходе финансовой выставки организовали лотерею и по принципу случайного отбора стали известны имена всех победителей.  АРМБИЗНЕСБАНК  тоже не остался в стороне и вручил свой именной подарок удачливому посетителю выставки.
Организаторы и участники мероприятия попытались повысить уровень финансовых знаний среди общества, объяснить особенности безошибочного управления личными финансами, стимулируя инициативу делать сбережения.
Следует напомнить, что Международный день сбережений был определен в 1924 году на первом Международном конгрессе сберегательных банков в Милане. Этот день был официально принят в 1989 году по резолюции ООН, а в 2012г. Армения вошла в список стран, отмечающих Международный день сбережений.