ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ ՓԲԸ հայտարարում է 10 նոր բանկոմատների ձեռք բերման մրցույթ:
Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները կարող են մրցութային դիմում-հայտերի թղթային տարբերակը՝ պահանջվող փաստաթղթերի հետ միասին, փակ ծրարներով ներկայացնելՙ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ  ՓԲԸ  Գլխամասային գրասենյակ՝ ՀՀ, ք.Երևան, Նալբանդյան 48 հասցեով, 2019 թվականի օգոստոսի  1-ից մինչև սեպտեմբերի 30-ը, յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, ժամը 09:15-ից 16:45-ը, իսկ  միջազգային ընկերությունները կարող են ուղարկել info@armbusinessbank.am հասցեին:
Տեղեկությունների համար կարող եք  զանգահարել  ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚  ՓԲԸ  Մասնաճյուղային ցանցի զարգացման վարչություն (+37410) 59 20 20 (ներքին՝ 610) հեռախոսահամարով կամ Վճարման և քարտային հետգործառնությունների վարչություն (+37410) 59 20 20 (ներքին՝ 411) հեռախոսահամարով կամ գրել tigran.hayrapetyan@armbusinessbank.am և/կամ arthur.tadevosyan@armbusinessbank.am էլեկտրոնային հասցեներին:
• Բանկոմատների ծրագրային ապահովումը պետք է լինի MasterCard և Visa վճարահաշվարկային համակարգերի կողմից սերտիֆիկացված և վավերական լինի առնվազն 5 տարի,
• Անվտանգության բանալիները պահպանող համակարգը, EMV տվյալները կիրառող համակարգերը և սարքերը  պետք է լինեն MasterCard և Visa վճարահաշվարկային համակարգերի կողմից սերտիֆիկացված և վավերական լինեն առնվազն 5 տարի,
• Բանկոմատները պետք է համալրված լինեն քարտի և PIN կոդի անվտանգ մուտքագրման սարքերով (PIN PAD cover և այլն),
• Բանկոմատները պետք է համալրված լինեն հակասքիմերային համակարգերով՝ PIN PAD-ի, card reader-ի, դրամի տրամադրման մոդուլի, դիմաշապիկի, տեխնիկական սպասարկման մասում բոլոր կոմունիկացիոն սարքերի և դրանց կապող մոդուլների հակաառևանգման և այլ սարքերի տեղադրման անհնարինությունն ապահովող համակարգերով,
• Բանկոմատները պետք է հնարավորություն ունենան իրականացնելու առանց հպման քարտերի սպասարկում,
• Բանկոմատները պետք է ինտեգրացված լինեն SmartVista պրոցեսինգային ծրագրին (հավատարմագրված և տեստավորված) և ՕՀ,
• Ձեռք բերվող բանկոմատների համար ՀՀ-ում պետք է առկա լինի սպասարկող կազմակերպություն, որը 24/7 ռեժիմով պետք է իրականացնի բանկոմատների տեխնիկական և ծրագրային աջակցությունը, այդ թվում սերտիֆիկացման  ժամանակ,

• Другие условия, по усмотрению Компании.
Компании, желающие участвовать в тендере, могут подать тендерные заявки вместе с необходимыми документами в закрытых конвертах, в Головной офис ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» по адресу ул. Налбандян 48, г. Ереван, Республика Армения, с 1-ого августа до 30-ого сентября 2019 года, каждый рабочий день, с 09:15ч. до 16:45ч. Mеждународныe компании могут отправить тендерные заявки по адресу info@armbusinessbank.am .
Все участники конкурса будут уведомлены о результатах до 15-ого сентября 2019 года.
По дополнительным вопросам можете позвонить в Управление развития филиальной сети (тел: (+37410) 59 20 20 /внутренний – 610/) или в Управление платежей и карточных бэкофисных опреаций (+37410) 59 20 20 /внутренний – 411/) или написать эл. письмо tigran.hayrapetyan@armbusinessbank.am и/или arthur.tadevosyan@armbusinessbank.am.
• Программное обеспечение банкомата должно быть сертифицировано платежно-расчетными системами MasterCard и Visa и действовать не менее 5 лет,
• Система хранения ключей безопасности, системы и устройства применяющие EMV данные должны быть сертифицированы платежными системами MasterCard и Visa и действительны в течение не менее 5 лет,
• Банкоматы должны быть оснащены устройствами для безопасного ввода карты и PIN-кода (PIN PAD cover и т. д.),
• Банкоматы должны быть оснащены антишпионскими системами для защиты PIN PAD-а, card reader-а, модуля для подачи банкнот, всех коммуникационных устройств и для исключения возможности установки других устройств,
•Банкоматы должны иметь возможность обслуживать бесконтактные карты,
• Банкоматы должны быть интегрированы к процессинговой программе SmartVista (аккредитованной и протестированной) и к ОС,
• Для приобретенных банкоматов должна быть сервисная организация в Республике Армения, которая должна осуществлять техническую и программную поддержку банкоматов в режиме 24/7, в том числе во время сертификации