ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ՆԵՐՈՒՄ Է ԱՆՀՈՒՍԱԼԻ ՎԱՐԿԵՐԻ ՏՈՒՅԺ-ՏՈՒԳԱՆՔՆԵՐԸ
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, հետևելով ՀՀ կառավարության առաջարկին, որոշում է կայացրել ներել ֆիզիկական անձ հաճախորդների բացառությամբ (անհատ ձեռնարկատերերի և նոտարների) 2018թ. մայիսի 31-ի դրությամբ դուրս գրված անհուսալի բոլոր վարկերի տույժերը և տուգանքները:
Վերը նշված վարկառուները կարող են այցելել Բանկի Գլխամասային գրասենյակ կամ ցանկացած մասնաճյուղ և ներկայացնել համապատասխան դիմում՝ պարտքի վերանայման վերաբերյալ:
Ըստ այդմ՝ Բանկը յուրաքանչյուր վարկառուի համար վարկի մնացորդի և տոկոսագումարի համար մարման նոր ժամանակացույց սահմանելու պատրաստակամություն է հայտնում մինչև 10 տարի ժամկետով՝ հաշվի առնելով վարկառուի դրամական հոսքերը, պարտքի մեծությունը և առաջարկվող ապահովվածությունը:

АРМБИЗНЕСБАНК ПРОЩАЕТ ШТРАФЫ И ПЕНИ ПО БЕЗНАДЕЖНЫМ КРЕДИТАМ
По предложению Правительства Республики Армения АРМБИЗНЕСБАНК принял решение простить штрафы и пени по всем списанным по состоянию на 31 мая 2018 года безнадежным кредитам физических лиц (кроме индивидуальных предпринимателей и нотариусов).
Упомянутые выше заемщики могут обратиться в Головной офис или в любой филиал Банка и подать заявку на рассмотрение долга.
Соответственно, для каждого заемщика Банком будет установлен новый график для погашения остатка и процентов по кредитам на срок до 10 лет, с учетом денежных потоков заемщика, суммы долга и обеспечения.