ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ՝ Բնության համաշխարհային հիմնադրամի գործընկեր
«Հարավային Կովկասում էկոլոգիական միջանցքների ստեղծման աջակցություն» ծրագրի շրջանակում վերջերս Վայք քաղաքում կայացավ «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ, Բնության համաշխարհային հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղի և Վայոց Ձորի համայնքների ներկայացուցիչների հանդիպումը:
Նշված ծրագրի նպատակը կովկասյան էկոտարածաշրջանում բնության հատուկ պահպանվող տարածքների, արոտավայրերի, վայրի կենդանիների ապրելավայրերի ու անտառի կայուն կառավարումն է, ինչպես նաև էկո, ագրո և գինու զբոսաշրջության քաջալերումը:
Ծրագրի նախաձեռնողների կողմից ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ իր կողմից առաջարկվող ծառայությունների լավագույն պայմաններով ու սակագներով  ընտրվել է՝ որպես գործընկեր՝ թափանցիկ հաշվետվողականությամբ համապատասխան ֆինանական միջոցները շահառուներին ժամանակին և պատշաճ կարգով տրամադրելու համար:
Բնության համաշխարհային հիմնադրամը (WWF) Կովկասը համարում է կենսաբազմազանության առումով նշանակալից կարևորություն ներկայացնող էկոտարածաշրջան, իսկ հիմնադրամի տեսլականն է՝ պահպանել Հայաստանն առողջ ու գեղեցիկ ներկա և ապագա սերունդների համար:
Ծրագրի առաջնահերթություններն են՝ հայկական հատուկ նշանակություն ունեցող կենդանիների՝  բեզուարյան այծերի, հայկական մուֆլոնների, գորշ արջերի և կովկասյան ընձառյուծների պահպանումն ու տարածաշրջանի համայնքներում առկա այլ խնդիրների լուծումները մեկ ամբողջության մեջ դիտարկելը:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, արժևորելով կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության սկզբունքները, ինչպես նաև ՀՀ մարզերում զբաղվածության մակարդակի բարձրացումը, մշտապես կարևորում է նմանատիպ նախաձեռնությունների իրականացումը և այս անգամ էլ պատրաստակամություն է հայտնել զորավիգ լինել Վայոց Ձորի մարզում բնապահպանական ծրագրի իրականացմանը՝ միաժամանակ նպաստելով տնտեսական ակտիվության բարձրացմանը:

АРМБИЗНЕСБАНК - партнер Всемирного фонда природы
В рамках программы “Создания экокоридоров на Южном Кавказе” недавно в городе Вайк состоялась встреча представителей ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК”, армянского филиала Всемирного фонда природы и Вайоцдзорских общин.
Цель этой программы – стабильное управление особо охраняемыми природными территориями, пастбищами, средой обитания диких животных и лесом в кавказском экорегионе, а также поощрение эко, агро и винного туризма.
Благодаря своим условиям и тарифам на предлагаемые услуги АРМБИЗНЕСБАНК избран в качестве партнера инициаторами программы за  своевременное и надлежащее предоставление соответствующих финансовых средств бенефициарам, обеспечивая при этом прозрачную отчетность.
Всемирный фонд природы (WWF) рассматривает Кавказ как важный экорегион с точки зрения биологического разнообразия, а видение фонда – сохранить Армению здоровой и красивой для нынешних и будущих поколений.
Приоритетными направлениями программы являются: сохранение популяции безоаровых козлов, армянских муфлонов, бурых медведей и кавказских леопардов, а также рассмотрение решений проблем, существующих в регионе, как одно целое.
Осознавая важность корпоративной социальной ответственности, а также повышения уровня занятости в регионах Армении, АРМБИЗНЕСБАНК всегда придает большое значение реализации таких инициатив, и в этот раз тоже выразил готовность поддержать реализацию природоохранного проекта в Вайоц Дзоре, и одновременно способствовать повышению экономической активности.