ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ՆՈՐԱԲԱՑ ՄԱՍՆԱՃՅՈՒՂԸ ԿՐԿԻՆ ԳԵՂԱՐՔՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶՈՒՄ Է
Հայաստանում և Արցախում լայն մասնաճյուղային աշխարհագրություն ունեցող ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ նոր մասնաճյուղ է բացել կրկին Գեղարքունիքի մարզում:
ք. Մարտունի, Պռոշյան փողոց 2 շենք, թիվ 18 հասցեում է գործում նորաբաց ՙԱԼԱՇԿԵՐՏ՚ մասնաճյուղը, , որը ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ 4-րդ տարածքային ստորաբաժանումն է մարզում:
Նոյեմբերի 26-ին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը և Գեղարքունիքի մարզպետ Ռաֆիկ Գրիգորյանը բարձրաստիճան հյուրերի և գործընկերների  ներկայությամբ միասին կտրեցին մասնաճյուղի հանդիսավոր բացման կարմիր ժապավենը: Իսկ հայ առաքելական եկեղեցու հոգևոր հովիվը օրհնության կարգ կատարեց մասնաճյուղում:
Ինչպես ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ բոլոր մասնաճյուղերում, այնպես էլ նորաբաց ՙԱԼԱՇԿԵՐՏ՚ մասնաճյուղում, հաճախորդների տարբեր խմբերի համար ստեղծված են բարձրակարգ և ապահով սպասարկման բոլոր պայմանները:
Մասնաճյուղի հմուտ աշխատակիցները յուրաքանչյուր հաճախորդի պատրաստ են ներկայացնել ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ կողմից առաջարկվող մատչելի վարկատեսակները, բարձր եկամտաբերությամբ ժամկետային ավանդները, միջազգային արագ դրամական փոխանցումների ճկուն համակարգերը և այլ ֆինանսական ծառայություններ՝ ցուցաբերելով անհատական մոտեցում:
«Մարտունի քաղաքում բնակչության խտությունը բավականին բարձր է. նրանց 40%-ը զբաղվում է գյուղատնտեսությամբ, 20%-ը՝ առևտրով, իսկ մնացածն այլ գործունեությամբ, ուստի  ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, տարածաշրջանում նոր մասնաճյուղ բացելով, փորձում է աջակցել նշված ոլորտների զարգացմանը՝ միաժամանակ հասանելի դարձնելով գրավիչ պայմաններով բանկային ծառայությունների ողջ փաթեթը», - նշում է «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, որն ունի 40-ից ավելի մասնաճյուղ, շարունակում է տարբեր աշխարհագրությամբ ընդլայնել և զարգացնել իր մասնաճյուղային գործունեությունը՝ ապահովելով որակի և հուսալիության որդեգրած սկզբունքները:

АРМБИЗНЕСБАНК СНОВА ОТКРЫВАЕТ ФИЛИАЛ В ГЕГАРКУНИКСКОМ МАРЗЕ
АРМБИЗНЕСБАНК, который имеет широкую географию филиалов в Армении и Арцахе, открыл новый филиал (“АЛАШКЕРТ”) и опять же в Гегаркуникском марзе. Отныне по адресу РА, Гегаркуникский марз, г. Мартуни, улица Прошян, дом 2, N 18 действует новый филиал АРМБИЗНЕСБАНКА “АЛАШКЕРТ”, который является 4-ым по счету региональным подразделением нашего Банка в этом регионе.
26-го ноября, в присутствии высокопоставленных гостей и деловых партнеров, Председатель правления ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Микаелян и губернатор Гегаркуникского марза Рафик Григорян перерезали красную ленту, предназначенную для торжественного открытия филиала. А духовный пастырь Армянской Апостольской церкви совершил обряд освещения в филиале.
Как и во всех филиалах АРМБИЗНЕСБАНКА, в филиале “АЛАШКЕРТ” созданы все условия для высококлассного и надежного обслуживания разных групп клиентов.
Опытные сотрудники филиала готовы продемонстрировать индивидуальный подход к каждому клиенту и представить им доступные кредитные продукты, срочные вклады с высокой доходностью, гибкие системы международных быстрых денежных переводов и другие финансовые услуги, предлагаемые АРМБИЗНЕСБАНКОМ.
Как отметил  Председатель правления ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Микаелян в своей речи: " В городе Мартуни плотность населения  довольно  высока:  40% населения  занимается сельским хозяйством,  20% -  торговлей, а остальные  - иной деятельностью.  Следовательно, открывая  новый филиал в данном регионе АРМБИЗНЕСБАНК пытается содействовать развитию  указанных сфер, одновременно  делая  доступным полный пакет банковских услуг на привлекательных условиях”.
АРМБИЗНЕСБАНК, который имеет более 40 филиалов, продолжает расширять географию своей деятельности и развивать филиальную сеть, оставаясь приверженным принципам качества и надежности.