ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ՆՈՐԱԲԱՑ ՙԱՐՏԱՇԱՏ՚ ՄԱՍՆԱՃՅՈՒՂԸ՝ ՀԱՄԱՆՈՒՆ ԱՌԵՎՏՐԻ ԿԵՆՏՐՈՒՄ
Արարատի մարզում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ 3-րդ տարածքային ստորաբաժանումը՝ նորաբաց ՙԱՐՏԱՇԱՏ՚ մասնաճյուղը, տեղակայված է համանուն առևտրի կենտրոնի բանուկ հատվածում:
Դեկտեմբերի 10-ին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը և ԱԺ պատգամավոր Կարինե Պողոսյանը հրավիրյալների ներկայությամբ մեկնարկեցին մասնաճյուղի հանդիսավոր բացումը:
ՙԱՐՏԱՇԱՏ՚ մասնաճյուղում, ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ բոլոր մասնաճյուղերի նման, ֆիզիկական և իրավաբանական հաճախորդների համար ստեղծված են հարմարավետ և ապահով սպասարկման բոլոր պայմանները:
Մասնաճյուղի առանձնացված բաժիններում աշխատակիցները պատրաստ են բարեհամբույր մոտեցմամբ յուրաքանչյուր հաճախորդի անհատապես ներկայացնել ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ կողմից մատուցվող ծառայությունների ճկուն պայմաններն ու սակագները:
«25,000 և ավելի բնակչություն ունեցող Արտաշատ քաղաքն  իր նշանակալի դերն ունի երկրի տնտեսական կյանքի, մասնավորապես առևտրի զարգացման գործընթացում: Այսօր մարզկենտրոնում գործում է 12  գործարան և, ընդհանրապես, տարածաշրջանն առանձնանում է զարգացած բազմաճյուղ արդյունաբերությամբ:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, Արտաշատում նոր մասնաճյուղ բացելով, վարկավորման միջոցով փորձում է աջակցել առևտրի զարգացմանը և տեղական արտադրության ծավալների ընդլայնմանը», - նշում է «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ այս տարվա մասնաճյուղային ցանցի զարգացման իր ծրագիրը եզրափակում է 10-րդ նորաբաց մասնաճյուղով:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ հաջորդ տարում շարունակելու է համալրել իր 40-ից ավելի մասնաճյուղերի թիվը՝ պահպանելով կայուն զարգացում ապահովող գործունեության սկզբունքները:

АРМБИЗНЕСБАНК ОТКРЫЛ ФИЛИАЛ “АРТАШАТ” В ОДНОИМЕННОМ ТОРГОВОМ ЦЕНТРЕ
Филиал “АРТАШАТ” - 3-ье по счету региональное подразделение АРМБИЗНЕСБАНКА в Араратском марзе. Новый филиал расположен в оживленной части одноименного торгового центра.
10-го декабря, в присутствии приглашенных, Председатель правления ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Микаелян и депутат НС Карине Погосян дали старт открытию филиала.
Как и во всех филиалах АРМБИЗНЕСБАНКА, в филиале “АРТАШАТ” созданы все условия  для комфортного и надежного обслуживания физических и юридичских клиентов.
В разграниченных отделах филиала сотрудники готовы продемонстрировать доброжелательное отношение и индивидуальный  подход к каждому клиенту представляя им гибкие условия и тарифы на услуги, предоставляемые АРМБИЗНЕСБАНКОМ.
Город Арташат с населением более 25,000 человек имеет свою значимую роль в процессе развития экономической жизни страны, в особенности торговли. Сегодня в областном центре действуют 12 заводов и, в целом, регион отличается развитой многоотраслевой   индустрией. Открывая  новый филиал в Арташате, АРМБИЗНЕСБАНК посредством кредитования пытается содействовать развитию торговли и расширению объемов местного производства, отметил  Председатель правления ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Микаелян.
Свою программу развития филиальной сети за текущий год АРМБИЗНЕСБАНК завершает 10-ю новыми филиалами.
В следующем году АРМБИЗНЕСБАНК продолжит  пополнять количество своих филиалов, которое на сегодняшний день уже превышает 40, соблюдая принципы деятельности, обеспечивающей стабильное развитие.