ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ՆՈՐ ՄԱՍՆԱՃՅՈՒՂԸ ԳՈՐԾՈՒՄ Է ԱՇՏԱՐԱԿՈՒՄ
Նախօրեին Արագածոտնի մարզում, ք. Աշտարակ Վ. Պետրոսյան 16 հասցեում  տեղի ունեցավ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ «ԱՇՏԱՐԱԿ» մասնաճյուղի հանդիսավոր բացումը: Մասնաճյուղը թվով երկրորդն է մարզում, իսկ Բանկի ընդհանուր մասնաճյուղերի հաշվով` 32-րդը:
Նորաբաց մասնաճյուղում բոլոր հաճախորդները կարող են օգտվել Բանկի կողմից մատուցվող տարբեր ծառայություններից, իսկ պրոֆեսիոնալ աշխատակիցները, հարմարավետ կահավորված սրահներն ու առանձնացված սպասարկման գոտիները կգոհացնեն ցանկացած հաճախորդի:
Մասնաճյուղի հանդիսավոր բացմանը ներկա էին «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը, Բանկի այլ ղեկավար անձինք, ՀՀ Կենտրոնական բանկի ներկայացուցիչը, Արագածոտնի փոխմարզպետը, Աշտարակի սուրբ Մարիանե եկեղեցու հոգևոր հովիվը  և այլ հրավիրյալներ:
«Մենք փորձում ենք ավելի մոտ գտնվել մեր պոտենցիալ և հավատարիմ հաճախորդներին` վստահեցնելով, որ մենք մատուցում ենք որակյալ բանկային ծառայություններ ինչպես Երևանում, այնպես էլ Հայաստանի տարբեր մարզերում Բացի դա, մարզում նոր մասնաճյուղ բացելով` Բանկը խթանում է լրացուցիչ աշխատատեղերի համալրումը և տնտեսական ակտիվությունը», - նշում է «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայլեյանը:
Բանկն իր զարգացման ծրագրերում նախատեսում է մինչև այս տարվա վերջ հաճախորդների և գործընկերների առջև բացել նոր մասնաճյուղերի դռներ, որոնք նույնպես կհամապատասխանեն ժամանակակից պայմաններին և սպասարկման որակական պահանջներին:

СЕТЬ ФИЛИАЛОВ АРМБИЗНЕСБАНКА ПРОДОЛЖАЕТ РАСШИРЯТЬСЯ
Накануне, 30 июля, в г. Аштарак, марз Арагацотн, состоялась церемония торжественного открытия филиала "АШТАРАК" ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК". Филиал располагается по адресу: улица В. Петросян 16. Это второй по счету филиал в марзе Арагацотн и 32-ой - в общей сложности.
В новом филиале клиенты могут воспользоваться различными услугами Банка, а  профессиональные сотрудники, комфортно обставленный интерьер и отдельные зоны обслуживания удовлетворят требования любого клиента.
В церемонии открытия филиала присутствовали Председатель правления ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Микаелян, другие руководители Банка, представитель Центрального банка РА, заместитель губернатора марза Арагацотн, духовный пастырь церкви Св. Мариане в Аштараке и другие приглашенные.
Как отметил  Председатель правления ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Микаелян в своей речи: "Мы стараемся быть ближе к нашим потенциальным и постоянным клиентам, и заверяем, что мы предоставляем качественные банковские услуги не только в Ереване, но и в различных регионах Армении. Кроме того,  открытием нового филиала Банк способствует  созданию дополнительных рабочих мест  и повышению экономической активности в марзе”.
Программой перспективного развития Банк планирует до конца текущего года открыть перед своими клиентами и партнерами двери новых филиалов,  которые также будут соответствовать современным условиям и предъявляемым к качеству обслуживания требованиям.