Մեկնարկել է ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ և ՀՊՏՀ համատեղ ուսումնական ծրագիրը
Հոկտեմբերի 19-ին տրվեց «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) համատեղ մշակված ուսումնական ծրագրի մեկնարկը, որի շրջանակում համալսարանի ՙԲանկային գործ՚ մասնագիտության 4-րդ կուրսի 57 ուսանողներ կմասնակցեն վարպետության դասընթացների ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ  «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Աշխատակազմի ղեկավար Մարի Ստեփանյանը, ով արդյունավետ համագործակցության համար իր շնորհակալությունը հայտնեց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին և ՙԲանկային գործի և ապահովագրության՚ ամբիոնի վարիչ Աննա Ասլանյանին:
Միաժամանակ Մ. Ստեփանյանը նշեց, որ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, ողջունելով ՀՊՏՀ նախաձեռնությունը, սիրով ընդառաջել է ծրագրի կազմակերպման ու իրականացման գործընթացին և  մշակվել է հատուկ ծրագիր ուսանողների համար, որպեսզի նրանք կարողանան ավելի հստակ պատկերացնել բանկային գործը:
Ապագա կադրերի համար վարպետության դասերն անցկացվելու են  ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ լավագույն մասնագետների կողմից, ովքեր հանդիսանում են Բանկի տարբեր կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարներ:
Ելույթով հանդես եկավ նաև տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Աննա Ասլանյանը, ով վստահեցրեց, որ դասընթացների ընթացքում ուսանողները ձեռք կբերեն գործնական գիտելիքներ, ինչպես նաև կծանոթանան գործատուի պահանջներին, քանի որ հետագայում նրանք համալրելու են բանկային համակարգի աշխատակիցների շարքերը:
Ծրագրով նախատեսված թեմաների շրջանակում առաջին հանդիպման ընթացքում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ աշխատակիցները դասընթացավարի կարգավիճակում ուսանողներին ներկայացրեցին Բանկի կորպորատիվ կառավարման առանձնահատկությունները, ՀՀ բանկային համակարգի կարգավորման իրավական ասպեկտները և ներքին վերահսկողության ընթացակարգերը:
Վարպետության դասերը կավարտվեն այս ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի վերջում, իսկ մասնակից ուսանողներին կտրվեն մասնակցության հավաստագրեր:

Стартовала совместная учебная программа АРМБИЗНЕСБАНКА и АГЭУ
19 октября был дан старт совместно разработанной учебной программе ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” и Армянского Государственного Экономического Университета (АГЭУ), в рамках которой 57 студентов 4-го курса университета по специализации “Банковское дело” будут участвовать в мастер-классах в АРМБИЗНЕСБАНКЕ.
В своей приветственной речи руководитель Аппарата ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Мари Степанян выразила свою благодарность за плодотворное сотрудничество ректору АГЭУ Корюну Атояну и заведующей кафедрой “Банковского дела и страхования” Анне Асланян.
Между тем М. Степанян отметила, что приветствовав инициативу АГЭУ, АРМБИЗНЕСБАНК любезно пошел навстречу университету в организации и реализации данного проекта, разработана специальная программа для студентов, чтобы помочь им получить более четкое представление о банковском деле.
Мастер-классы для будущих кадров будут проводить лучшие специалисты АРМБИЗНЕСБАНКА, которые являются руководителями различных структурных подразделений Банка.
Речью выступил также доктор экономических наук, профессор Анна Асланян, которая заверила, что в течение этих курсов студенты получат практические знания, а также познакомятся с требованиями работодателя, так-как в будущем они пополнят ряды сотрудников банковской системы.
В ходе первой встречи, в рамках предусмотренных программой тем сотрудники АРМБИЗНЕСБАНКА в роли наставников представили особенности корпоративного управления Банка, правовые аспекты регулирования банковской системы РА и процедуры внутреннего контроля.
Мастер-классы продолжатся до конца первого семестра этого учебного года, а участвовавшие в них  студенты получат сертификаты участия.