Ավարտվեցին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ և ՀՊՏՀ համատեղ ծրագրի շրջանակում անցկացված վարպետության դասերը
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի համատեղ ջանքերով իրականացված ուսումնական ծրագիրը մոտեցավ իր տրամաբանական ավարտին…
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ հմուտ աշխատակիցները Տնտեսագիտական համալսարանի ՙԲանկային գործ՚ մասնագիտության 4-րդ կուրսի  մոտ 60 ուսանողների համար ավելի քան 1 ամիս տևողությամբ անցկացրել են վարպետության դասեր բանկային գործին առնչվող տարբեր թեմաներով՝ վարկավորման առաձնահատկություններ, բանկային ռիսկերի կառավարում, օրենսդրական կարգավորում, կորպորատիվ կառավարում, հաշվապահական հաշվառում, ներքին վերահսկողության ընթացակարգեր, բանկային մարքեթինգ, վաճառքների տեխնոլոգիաներ և այլն:
Ուսանողների համար հատուկ մշակված ծրագրով անցկացված վարպետության դասերին հաջողությամբ մասնակցելու կապակցությամբ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանն ուսանողներին հանդիսավոր կերպով հանձնեցին հավաստագրեր, իսկ Արսեն Միքայելյանը բոլորին անձամբ նվիրեց «Ճատրակ» շախմատի մասին գիրքը, որի տպագրման աշխատանքներին աջակցել է նաև ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ:
Շնորհավորելով ուսանողներին՝ Բանկի և համալսարանի ղեկավարները վստահեցրին, որ նախաձեռնությունն իր դրական ազդեցությունը կունենա ուսանողներից յուրաքանչյուրի մասնագիտական ուղին զարգացնելու գործընթացում:
Գործընկերները միմյանց շնորհակալություն հայտնեցին կրթության և զբաղվածության ոլորտում առաջադեմ ծրագրեր նախաձեռնելու և արդյունավետ համագործակցության համար:

Завершились мастер-классы, проведенные в рамках совместной программы АРМБИЗНЕСБАНКА и АГЭУ
Учебная программа, проведенная совместными усилиями АРМБИЗНЕСБАНКА и Государственного Экономического Университета Армении, пришла к своему логическому концу ...
Опытные сотрудники АРМБИЗНЕСБАНКА на протяжении более 1-го месяца проводили мастер-классы примерно для 60 студентов 4-го курса АГЭУ по специальности “Банковское дело” на различные темы, касающиеся банковского дела – особенности кредитования, управления банковскими рисками, законодательное регулирование, корпоративное управление, бухгалтерский учет, процедуры внутреннего контроля, банковский маркетинг, технологии продаж, и т. п.
В связи с успешным участием в мастер-классах, проведенных по специально разработанной для студентов программе, Председатель правления АРМБИЗНЕСБАНКА Арсен Микаелян и ректор Государственного Экономического Университета Армении Корюн Атоян торжественно вручили сертификаты студентам, а Арсен Микаелян лично подарил всем книгу о шахматах “Шатранг”, которая вышла в свет также при поддержке АРМБИЗНЕСБАНКА.
Поздравив студентов, руководители Банка и университета заверили, что эта инициатива будет иметь свое положительное влияние в деле развития профессиональной карьеры каждого из студентов.