ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ղեկավարների և ՀՊՏՀ ռեկտորատի հանդիպումը
Վերջերս Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորատը հյուրընկալել էր «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանին և Վարչության նախագահի տեղակալ - Ֆինանսական դեպարտամենտի տնօրեն Մանվել Սահակյանին, ովքեր եկել էին հատուկ առաքելությամբ՝ կրթաթոշակի հավաստագրեր հանձնելու համալսարանի սոցիալապես անապահով և գերազանց սովորող լավագույն 3 ուսանողներին, ինչպես նաև քննարկելու տարբեր ուղղություններով համագործակցելու ձևաչափերը:
Կրթաթոշակի հավաստագրերն անձամբ Բանկի Վարչության նախագահը հանձնեց ուսանողներին՝ նշելով, որ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ղեկավարությունը մեծ ուշադրություն է դարձնում լավ սովորող ուսանողներին և մեծ հաճույքով է նրանց տրամադրում կրթաթոշակային քարտերը:
Իսկ ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանն ընդգծեց, որ հիմնահարցերի առանցքում աշխատաշուկային անհրաժեշտ, գործատուների պահանջներին համապատասխան որակյալ կադրերի պատրաստումն է, ինչպես նաև խոսեց Բանկի լավագույն մասնագետներին համալսարանում դասավանդման հնարավորություն տալու մասին՝ շնորհակալություն հայտնելով ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻՆ մշտական համագործակցության և աջակցության համար:

Встреча руководителей АРМБИЗНЕСБАНКА и ректората АГЭУ
Недавно ректорат Армянского государственного экономического университета принял у себя в гостях Председателя правления ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Арсена Микаеляна и Заместителя председателя правления – директора Финансового департамента Манвела Саакяна, которые пришли в АГЭУ с особой миссией – вручить сертификаты стипендий 3 малообеспеченным студентам-отличникам, а также обсудить форматы различных направлений сотрудничества.
Сертификаты стипендий студентам вручил лично Председатель правления Банка Арсен Микаелян, отметив, что руководство АРМБИЗНЕСБАНКА уделяет большое внимание хорошо учащимся студентам и с большим удовольствием вручает им стипендионные карты.
Ректор АГЭУ Корюн Атоян подчеркнул, что ключевым вопросом остается подготовка необходимых рынке труда качественных кадров, в соответствии с требованиями работодателей, а также он коснулся вопроса предоставления возможности лучшим специалистам Банка преподавать в университете, и выразил благодарность АРМБИЗНЕСБАНКУ за постоянное сотрудничество и поддержку.