ԿՐԹԱԹՈՇԱԿ ՀՊՏՀ ԲԱՐՁՐ ԱՌԱՋԱԴԻՄՈՒԹՅԱՄԲ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԻՆ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ԿՈՂՄԻՑ
«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը, Վարչության նախագահի տեղակալ - Ֆինանսական դեպարտամենտի տնօրեն Մանվել Սահակյանը և Աշխատակազմի ղեկավար Մարի Ստեփանյանը հյուրընկալվել էին Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի մոտ` տարբեր մասնագիտությունների ուսանողներին հանդիսավոր կերպով կրթաթոշակի հավաստագրեր հանձնելու և համատեղ հետագա ծրագրերը քննարկելու նպատակով:
Կրթաթոշակի հավաստագրերը և ուսանողական վճարային քարտերն անձամբ ուսանողներին հանձնեց Արսեն Միքայելյանը՝ նշելով, որ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, որպես գործատու, մեծապես կարևորում է բարձր մասնագիտական հմտություններով կադրերի պատրաստումը և նրանց ներգրավումը աշխատանքային գործընթացում:
Տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը շնորհակալություն հայտնեց ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ղեկավարությանը զարգացող համագործակցության և աջակցության համար, ինչպես նաև հավելեց, որ համալսարանը առաջնորդվում է այնպիսի արդիական ուսումնական ծրագրերով, որոնք երաշխավորում են լիարժեք մասնագիտական կրթություն՝ աշխատաշուկայի պահանջներին համապատասխան:
Նշենք նաև, որ դեռ շարունակվում են ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ կողմից ՀՊՏՀ ՙԲանկային գործ՚ մասնագիտության չորրորդ կուրսի ուսանողների համար անցկացվող վարպետության դասերը, ընդ որում՝ ծրագրի ավարտին ուսանողներին կտրվեն համապատասխան հավաստագրեր:

СТУДЕНТЫ АГЭУ С ВЫСОКОЙ УСПЕВАЕМОСТЬЮ УДОСТОЕНЫ СТИПЕНДИИ АРМБИЗНЕСБАНКА
Председатель правления ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Арсен Микаелян, Заместитель председателя  правления - директор Финансового департамента Манвел Саакян и руководитель Аппарата Мари Степанян побывали в гостях у ректора Армянского Государственного Экономического Университета Корюна Атояна для торжественного вручения сертификатов на получение стипендий студентам разных специальностей, а также обсуждения совместных планов на будущее.
Сертификаты на получение стипендий и студенческие платежные карты студентам вручил лично Арсен Микаелян отметив, что АРМБИЗНЕСБАНК, как работодатель, придает большое значение подготовке кадров с высокими профессиональными навыками и их привлечению к работе.
Доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян поблагодарил руководство АРМБИЗНЕСБАНКА за развивающееся сотрудничество и поддержку, а также добавил, что университет руководствуется современными учебными программами, гарантирующими полноценное профессиональное образование в соответствии с требованиями рынка труда.
Примечательно, что мастер-классы ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” для студентов четвертого курса АГЭУ по специальности “Банковское дело” все еще продолжаются и к концу программы студентам будут вручены соответствующие сертификаты.