ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ մասնակցեց ՙՀՊՏՀ շրջանավարտ՚ միջոցառմանը
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ գործընկեր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը և Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը ս.թ. հունիսի 28-ին ՀՊՏՀ բակում կազմակերպել էին «Շրջանավարտ-2016» ամենամյա միջոցառումը, որի ընթացքում տեղի ունեցավ համալսարանի տարբեր մասնագիտությունների գծով շրջանավարտների գերազանցության դիպլոմների հանդիսավոր հանձնումը:
Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ վարչապետ, ՀՊՏՀ խորհրդի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀ ԿԳ նախարար Լևոն Մկրտչյանը, ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, ՀԵՀ հոգաբարձուների խորհրդի համակարգող Կարեն Ավագյանը, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմը,  համալսարանի շրջանավարտները, ուսանողները, գործընկեր կազմակերպություն-ների, այդ թվում՝ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ներկայացուցիչները և այլոք:
Շրջանավարտներին գերազանցության ավարտական վկայականներ հանձնելու արարողությունն սկսեց  ՀՀ վարչապետը:
Տոնական օրակարգով, բացի դիպլոմների հանձնումից և համերգային մասից, նախատեսված էր նաև շնորհակալագրերի հանձնում գործընկերներին, ովքեր աջակցում են համալսարանին իրենց ուսումնական ծրագրերը լիարժեք իրականացնելու գործընթացում: Այդ գործընկերներից մեկն էլ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ է, որը երկար տարիների համագործակցության փորձ ունի ՀՊՏՀ-ի հետ, որի ընթացքում համատեղ մշակվել և իրագործվել են տարբեր բնույթի ու ձևաչափի ուսումնական նախագծեր:
«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Աշխատակազմի ղեկավար Մարի Ստեփանյանը, Բանկի Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանի անունից շնորհավորելով շրջանավարտներին, մաղթեց նրանց նորանոր ձեռքբերումներ և  հաջողություններ մասնագիտական ոլորտում, իսկ բուհի ղեկավարությանը շնորհակալություն հայտնեց նվիրական գործի համար:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ վստահ է, որ մասնագիտացում, փորձ և հմտություն ապահովող համալսարանի շրջանավարտներն իրենց մասնակցությունն են ունենալու ապագայի հուսալի ճանապարհի կերտման գործում…

АРМБИЗНЕСБАНК принял участие в мероприятии “Выпускник АГЭУ”
28 июня с.г. во дворе АГЭУ состоялась ежегодная церемония “Выпускник-2016”, Мероприятие было организовано Государственным экономическим университетом Армении, будучи партнером АРМБИЗНЕСБАНКА, и Молодежным фондом Армении. Во время мероприятия состоялась церемония торжественного вручения дипломов отличия выпускникам университета. На церемонии присутствовали премьер-министр РА, председатель Совета  АГЭУ Овик Абраамян, министр образования и науки РА Левон Мкртчян, ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян, депутат Национального Собрания РА, координатор Совета попечителей Молодежного фонда Армении Карен Авагян, профессорско-преподавательский состав, выпускники, студенты университета, представители партнерских организаций, в том числе  АРМБИЗНЕСБАНКА, и другие лица.
Дипломы отличия выпускникам начал вручать премьер-министр РА Овик Абраамян.
Повесткой дня праздничного мероприятия, кроме вручения дипломов и концертной части, было предусмотрено также вручение благодарственных грамот партнерам, оказывающим свое содействие университету в деле полной реализации образовательных программ. Одним из этих партнеров является АРМБИЗНЕСБАНК, который имеет многолетний опыт сотрудничества с АГЭУ, на протяжении которого совместно были разработаны и реализованы учебные проекты различного характера и формата.
Руководитель аппарата ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Мари Степанян, поздравив выпускников от имени Председателя правления Банка Арсена Микаеляна, пожелала им новых достижений и успехов в профессиональной сфере, а руководству вуза выразила благодарность университету за важное дело.
В АРМБИЗНЕСБАНКЕ уверены, что выпускники университета обладающие специализацией, опытом и навыками, внесут свой вклад в дело построения надежной дороги в будущее ...