ՙԱՐՇԱԿՈՒՆԻ՚ ՄԱՍՆԱՃՅՈՒՂՆ ՍԿՍԵԼ Է ԻՐ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅՈՒՆԸ
Հայտնում ենք, որ ՀՀ ՊԵԿ-ի Ավտոտրանսպորտային միջոցների մաքսային ձևակերպումների մասնագիտացված մաքսատան (հասցե՝ ՀՀ, 0072, ք. Երևան, Արշակունյաց 127/21) տարածքում արդեն իր փաստացի գործունեությունն է սկսել "ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ" ՓԲԸ նորաբաց "ԱՐՇԱԿՈՒՆԻ" մասնաճյուղը, որն իրականացնում է սահմանափակ ֆինանսական գործառույթներ, մասնավորապես՝ վճարահաշվարկային ծառայություններ (մաքսավճարների ընդունում, պետական և տեղական տուրքերի վճարում, կոմունալ վճարումներ և այլն) և արտարժույթի փոխանակման գործարքներ:
Նշենք, որ "ԱՐՇԱԿՈՒՆԻ" մասնաճյուղը "ԱՐԱՐԱՏՅԱՆ" մասնաճյուղից հետո, երկրորդն է, որ մատուցում է բանկային ծառայություններ մաքսատան տարածքում:

ФИЛИАЛ “АРШАКУНИ” НАЧАЛ СВОЮ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ
Настоящим сообщаем, что на территории Специализированной таможни для таможенных оформлений автотранспортных средств КГД РА, (адрес: РА, 0072, город Ереван, Аршакуняц 127/21) уже начал свою фактическую деятельность новооткрытый филиал “АРШАКУНИ” ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК”. Филиал осуществляет ограниченные финансовые функции, в частности, платежно-расчетные услуги (прием таможенных сборов, уплата государственных и местных пошлин, коммунальные платежи и др.), и сделки по обмену валюты.
Следует отметить, что филиал “АРШАКУНИ” второй после филиала “АРАРАТЯН”, предоставляющий  банковские услуги на территории таможни.