Տեղեկացնում ենք, որ ս.թ. մարտի 18-ից 20-ը Երևանում անցկացվեց «Արարատի ստորոտին» 5-րդ միջազգային մեդիա ֆորումը, որի գլխավոր գործընկերը ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ էր:
Այս տարի համաժողովը մեկ հարկի տակ էր հավաքել տարբեր երկրներից միջազգային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների, գիտնականների, հասարակական և քաղաքական գործիչների:
Մեդիա ֆորումն անցավ «Հիշում եմ և պահանջում» խորագրի ներքո:
Համաժողովի առաջին օրը մասնակիցները հանդիպեցին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին, ով իր ելույթում նշեց, որ նման ներկայացուցչական կազմով խորհրդաժողովն արդեն իսկ ձևավորված հարթակ է Հայոց ցեղասպանությանն առնչվող իրողությունները վերհանելու համար:
«Արարատի ստորոտին» անվանումը կրող միջազգային մեդիա ֆորումի բացմանը ՀՀ Նախագահի Աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը կարևորեց համաժողովի թեմատիկ ուղղությունների չորս սկզբունքները՝ Հիշողություն, Երախտագիտություն, Միջազգային պայքար ցեղասպանությունների ճանաչման համար և Վերածնունդ, որոնց տրամաբանության ներքո էլ կազմակերպվում են Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի ոգեկոչման միջոցառումները:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, լինելով մեդիա իրադարձության գլխավոր գործընկերը, հույս է հայտնում, որ կազմակերպված և անցկացվելիք ծրագրերն իրենց նպատակային ազդեցությամբ կխթանեն Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների առաքելության իրականացումը:

Настоящим сообщаем, что с 18 по 20 марта в Ереване прошел 5-ый Международный Медиафорум "У подножия Арарата", генеральным партнером которого выступил АРМБИЗНЕСБАНК.
В этом году форум собрал под одной крышей представителей международных средств массовой информации, ученых, общественных и политических деятелей из различных стран.
Медиафорум прошел под заголовком "Помню и требую".
В первый день форума участники встретились с президентом РА Сержом Саргсяном, который в своей речи отметил, что в таком представительском составе конференция уже является сформированной платформой для выявления реальных фактов Геноцида армян.
На открытии международного медиафорума под названием "У подножия Арарата" руководитель Аппарата Президента РА Виген Саргсян подчеркнул важность четырех принципов тематических направлений форума - Память, Признательность, Международная борьба с целью признания геноцидов и Возрождение. В соответствии с логикой этих принципов и проводятся мероприятия, посвященные 100-летию Геноцида армян.
АРМБИЗНЕСБАНК, как генеральный партнер медиа-события, выражает надежду, что организованные и проводимые программы своим целевым влиянием будут стимулировать осуществление миссии мероприятий, посвященных 100-летию Армянского геноцида.