ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ կաջակցի հեղեղումներից տուժած արթիկցիներին
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ղեկավարությունը որոշում է կայացրել աջակցություն ցուցաբերել ս.թ. հունիսի 24-ին Արթիկում տեղի ունեցած հեղեղումների հետևանքով վնասներ կրած բնակիչներին:
Նշենք, որ ջրհեղեղի հետևանքով առաջացած վնասները բավականին խոշոր են և տարաբնույթ. վնասվել են տեղաբնակների հիմնական եկամտի աղբյուր հանդիսացող մշակաբույսերի ցանքատարածությունները, այգիները, ջրափոսերում են հայտնվել և սատկել գյուղատնտեսական նշանակության կենդանիները, բացի դա անպիտան կամ անսարք են դարձել բնակիչների տարբեր տեսակի գույքերը, այդ թվում՝ ավտոմեքենաները, կենցաղային տեխնիկան, աշխատանքային պարագաները, անձնական օգտագործման իրերը և այլն:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, մշտապես մտահոգ լինելով քաղաքացիների սոցիալական խնդիրներով, այս անգամ փորձում է ֆինանսապես աջակցել Արթիկի բնակիչներին:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, Արթիկի քաղաքապետարանի հետ համագործակցելով, կփորձի հնարավորին չափ արագ լուծել կազմակերպչական հարցերը արթիկցիներին անհրաժեշտ աջակցությունը պատշաճ ձևով տրամադրելու համար:

АРМБИЗНЕСБАНК окажет содействие пострадавшим от наводнений жителям Артика
Руководством АРМБИЗНЕСБАНКА принято решение оказать содействие пострадавшим в результате наводнений в городе Артике 24 июня с.г. жителям.
Отметим, что причиненный вследствие наводнения ущерб достаточно велик и носит разнородный характер. Повреждены основные источники дохода местных жителей: посевные площади сельскохозяйственных культур, огороды, животные сельскохозяйственного назначения оказались в лужах и погибли, кроме того непригодным или неисправным стало имущество жителей, в том числе автомобили, бытовая техника, инструменты труда, личные вещи и т.п.
Постоянно заботясь о социальных проблемах граждан, на этот раз АРМБИЗНЕСБАНК пытается оказать финансовую помощь жителям Артика.
Банк, в сотрудничестве с муниципалитетом Артика, попытается решить организационные вопросы как можно быстрее для надлежащего оказания необходимой поддержки жителям Артика.