Հեղեղումներից տուժած արթիկցիները ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻՑ ստացան ֆինանսական աջակցություն
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ղեկավարությունը, առաջնորդվելով կորպորատիվ արժեքներով և օպերատիվ համագործակցելով Արթիկի քաղաքապետարանի հետ, ի կատար ածեց ս.թ. հունիսի 24-ին Արթիկ քաղաքում տեղի ունեցած հեղեղի հետևանքով տուժած արթիկցիներին աջակցելու մասին նախապես կայացված որոշման դրույթները. 13 ընտանիքներ Բանկից ստացան 5 մլն դրամ ընդհանուր գումարով ֆինանսական աջակցություն, յուրաքանչյուրը՝ կրած վնասի չափով:
«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Աշխատակազմի ղեկավար Մ. Ստեփանյանը և Գործերի կառավարիչ Վ. Օհանյանը, Բանկի Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանի անունից, ՙԱրթիկ՚ մասնաճյուղում համապատասխան չափով գումարները հանձնեցին հեղեղումներից տուժած արթիկցիներին:
Հիշեցման կարգով նշենք, որ Արթիկում ջրհեղեղի հետևանքով վնասվել էին տեղաբնակների հիմնական եկամտի աղբյուր հանդիսացող մշակաբույսերի ցանքատարածությունները, այգիները, ջրափոսերում էին հայտնվել և սատկել գյուղատնտեսական նշանակության կենդանիները, բացի դա անպիտան կամ անսարք էին դարձել բնակիչների տարբեր տեսակի գույքերը, այդ թվում՝ ավտոմեքենաները, կենցաղային տեխնիկան, աշխատանքային պարագաները, անձնական օգտագործման իրերը և այլն:

Пострадавшие от наводнений жители Артика получили финансовую помощь от АРМБИЗНЕСБАНКА
Руководствуясь корпоративными ценностями и оперативно сотрудничав с муниципалитетом Артика руководство АРМБИЗНЕСБАНКА привело в исполнение положения принятого ранее решения об оказании содействия жителям Артика, пострадавшим в результате наводнения в городе Артике 24 июня с.г. А именно, 13 семей получили от Банка финансовую помощь на общую сумму 5 млн драм, каждая в размере понесенного убытка.
Руководитель Аппарата ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” М. Степанян и управляющий делами В. Оганян, от имени Председателя правления Арсена Микаеляна, вручили суммы в соответствующем размере в филиале “Артик” пострадавшим от наводнения жителям Артика.
Следует напомнить, что в результате наводнения в городе Артике были повреждены основные источники дохода местных жителей: посевные площади сельскохозяйственных культур, огороды, животные сельскохозяйственного назначения оказались в лужах и погибли, кроме того непригодным или неисправным стало имущество жителей, в том числе автомобили, бытовая техника, инструменты труда, личные вещи и т.п.